.
.
.

مقامات امنیتی کویت ۳ شهروند مندرج در لیست تروریسم را احضار کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقامات امنیتی کویت 3 شهروند این کشور را که نام آنها در لیست تروریسم منتشر شده از سوی سعودی- مصر- امارات و بحرین قرار دارد، احضار کردند.

به گزارش روز شنبه 10 ژوئن روزنامه القبس کویت، مقامات امنیتی این کشور بعد از انتشار نام 3 شهروند کویتی در روز جمعه به نام‌های حجاج العجمی، حاکم المطیری و حامد العلی، درلیست تروریسم 4 کشور، آنها را شدیدا زیر نظر قرار داده و گذرنامه‌های آنها را ضبط کرده و آن‌ها را ممنوع الخروج کرده است.

منابع آگاه به این روزنامه گفتند مقامات امنیتی کویت این 3 شهروند را به خاطر پیروی از اندیشه‌های افراطی احضار و از آن‌ها بازجویی کرده و از افراد دیگری که در ارتباط با این 3 فرد هستند نیز بازجویی خواهد کرد.

این منابع گفتند که این 3 شهروند برای مدتی اجازه خروج از کشور را نخواهند داشت، و العجمی بخاطر سفر به سوریه و دیگر کشورها برای جنگ در کنار تروریست‌ها تحت تحقیق است و دارایی‌های او و دیگر متهمان در خارج تحریم شده و حساب‌های بانکی آن‌ها تحت کنترل است.

به گفته این منابع، مقامات امنیتی کویت با مقامات امنیتی در سعودی و دیگر کشورها در تماس است تا آخرین اطلاعات در باره هسته‌‌های مخفی کشف شده در منطقه و عملیات خرابکارانه آنها را به اشتراک بگذارد.

این منابع افزودند: «بنا به دستور اکید مقامات وزارت کشور اقدامات احتیاطی برای حفظ امنیت و گسترش ثبات کشور انجام شده و در فرودگاه کویت و گذرگاه‌های مرزی این کشور مقررات ویژه امنیتی به اجرا گذاشته شده است».