.
.
.

سعودی از درخواست ترامپ از قطر برای پایان کمک به تروریسم استقبال کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک مقام رسمی پادشاهی سعودی شنبه 10 ژوئن از سخنان دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، در تاکید بر لزوم توقف پشتیبانی قطر از تروریسم استقبال کرد.

این مقام تاکید کرد مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی دیگر یک گزینه نیست بلکه نیاز به تعهد و عمل قاطع و فوری دارد تا هرگونه پشتیبانی و کمک رسانی به گروه‌های تروریستی متوقف شود واین یکی از نتایچ نتایج کنفرانس عربی-آمریکایی- اسلامی است که در پادشاهی سعودی برگزار شد.

ترامپ روز جمعه گفت: «قطر سابقه کمک‌های مالی به تروریسم در سطح عالی دارد و او با وزیر خارجه و فرماندهان ارتش آمریکا در ضرورت توقف کمک‌های مالی قطر به تروریسم هم عقیده است و اکنون زمان آن رسیده که از قطر بخواهیم این کمک‌ها را متوقف کند».

از دوحه خواسته شده تا به کمک‌ها به گروه‌های تروریست یپایان دهد و به مسئولیت‌های خود عمل کرده و فورا با تروریسم به مبارزه بپردازد.

ترامپ این سخنان را در دیدار با کلاوس یوهانیس، رییس جمهوری رومانی در کاخ سفید بیان کرد. او افزود: «هیچ کشور متمدنی نمی‌تواند این خشونت‌ها را قبول کند و به اندیشه‌های پلید در سرزمین خود اجازه نشر دهد».

رییس جمهوری آمریکا ابراز امیدواری کرد کنفرانس ریاض نقطه پایانی برای کمک‌های مالی به تروریسم و شکست آن باشد و از پادشاهی سعودی و ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، خادم حرمین شریفین، برای برگزاری این کنفرانس تشکر کرد.