.
.
.

امارات از مواضع ترامپ درباره کمک‌های قطر به تروریسم استقبال کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یوسف العتیبه، سفیر امارات متحده عربی در آمریکا روز جمعه 10 ژوئن گفت امارات از سخنان دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، در محکوم کردن حمایت‌های قطر از تروریسم استقبال می‌کند.

العتیبه در بیانیه‌ای تاکید کرد که قدم بعدی در این چالش، پذیرفتن این نگرانی‌ها از سوی قطر تغییر سیاست‌های منطقه‌ای این کشور است.

ترامپ روز جمعه گفته بود: «قطر سابقه‌ای طولانی در حمایت از تروریسم در بالاترین سطوح دارد و او با وزیر خارجه و مقامات نظامی آمریکا هم رای است که قطر باید از کمک‌ مالی به تروریسم دست بردارد و اکنون وقت آن رسیده تا قطر به حمایت های خود از تروریسم پایان دهد».

ترامپ از قطر خواست تا به پشتیبانی از گروه‌های تروریستی پایان دهد و به کشورهای مسئول بپیوندد و فورا به مبارزه با تروریسم بپردازد.

ترامپ این سخنان را در کنفرانس خبری مشترک با کلاوس یوهانیس، رییس جمهوری رومانی، در کاخ سفید بیان کرد. او افزود: «هیچ کشور متمدنی نمی‌تواند این خشونت‌ها را قبول کند و به اندیشه‌های پلید در سرزمین خود اجازه نشر بدهد».

رییس جمهوری آمریکا ابراز امیدواری کرد کنفرانس ریاض نقطه پایانی برای کمک‌های مالی به تروریسم و شکست آن باشد و از پادشاهی سعودی و ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، خادم حرمین شریفین، برای برگزاری این کنفرانس تشکر کرد.