.
.
.

آغازعملیات گسترده ارتش ملی یمن علیه حوثی‌ها در جنوب تعز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش ملی یمن روز شنبه 10 ژوئن 2017 از آغاز عملیات نظامی گسترده‌ای علیه شبه نظامیان حوثی و علی عبدالله صالح رئیس جمهوری مخلوع یمن در جنوب استان تعز خبر داد.

به گزارش العربیه به نقل از منابع نظامی ارتش یمن، این عملیات با هدف پاکسازی روستاها و مناطق اطراف تعز صورت می‌گیرد. شبه نظامیان حوثی و صالح با متمرکز شدن در این منطقه مناطق مسکونی شهر تعز را هدف آتشبار خود قرار می‌دهند.

بنا بر این منابع، تیپ 35 ارتش ملی یمن بامداد روز شنبه برای گسترش کنترل خود بر بخش وسیعی از مناطق جنوبی تعز، توانست روستاهای «الصلو والاقروض» در منطقه مسراخ و«الشقب و الموادم» را به کنترل خود درآورد.

به موازات پیشروی ارتش ملی یمن، نیروهای مقاومت مردمی یمن نیز پیشرفت های قابل ملاحظه ای در جبهه‌های جنوب تعز داشتند.

نیروهای مقاومت مردمی یمن یکی از مناطق مهم و استراتژیک معروف به «العروس» در ارتفاعات کوه «صبر» را به کنترل کامل خود درآوردند. مقاومت مردمی یمن پس از درگیری شدید با حوثی‌ها و وارد کردن تلفلت سنگین به شبه نظامیان حوثی و عبدالله صالح مناطق مهم واستراتژیکی را در بخش جنوبی تعز بازپس گرفتند.

به گفته منابع یمنی نیروهای مقاومت این مناطق را به ارتش یمن تسلیم کردند.

کودتاگران حوثی اوایل ماه جاری مناطق مسکونی شرق و شمال شهرستان تعز را با انواع اسلحه سنگین به شدت بمباران کردند.

شبه نظامیان حوثی که در مناطق الحوبان، تپه سوفتيل، تپه السلال والجعشاء در شرق شهر تعز متمرکز شدند، بارها با آتشباری سنگین خود مناطق مسکونی شهر تعز بویژه خیابان «ستین» در شمال را به شدت بمباران کردند.