.
.
.

فایل صوتی گفت‌وگوی امیر پیشین قطر و معمر قذافی برای توطئه علیه سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شکی وجود ندارد که توطئه‌های قطر علیه سعودی و همسایگانش جدید نیست. این توطئه‌ها از سال‌ها پیش آغاز شده و بارها دلایل صوتی و تصویری برای اثبات آن منتشر شده است.

شاید این ماسله باعث شد که فعالان سعودی در دو روز گذشته اقدام به بازنشر فایل صوتی گفت‌وگو میان حمد بن خلیفه امیر پیشین قطر با معمر القذافی رهبر پیشین لیبی کنند؛ گفت‌وگویی که در آن دو طرف سعودی و خاندان حاکم بر آن را آماج حملات خود قرار دادند.

در این فایل صوتی که به سال 2003 باز می‌گردد و در سال 2014 برای نخستین بار منتشر شده، به وضوح نقشه‌های قطر برای بی ثبات کردن سعودی و تجزیه آن دیده می‌شود.

در این فایل ویدیویی حمد بن خلیفه می‌گوید: «سعودی تا 12 سال دیگر وجود نخواهد داشت بلکه به کشورهای کوچک تجزیه خواهد شد».

در همین فایل صوتی، امیر قطر اذعان می‌کند کشورش بیش از همه برای سعودی دردسر درست می‌کند و به صور قطع می‌گوید که نظام سعودی پابرجا نخواهند ماند. او می‌افزاید اگر آمریکایی‌ها در عراق موفق شوند، گام بعدی سعودی خواهد بود.

حمد بن خلیفه مصر و اردن را کشورهای بی شخصیت توصیف می‌کند زیرا با سعودی هماهنگی دارند. او حمایت خود را از شماری از شبکه‌هایی که به سعودی حمله می‌کنند فاش می‌کند و همچنین می‌کوید که از سعد الفقیه یکی از بزرگترین حامیان اخوان المسلمین حمایت می‌کند. او بر طرح خود برای تقویت گروه‌های داخلی سعودی به منظور بر هم زدن ثبات این کشور تاکید می‌کند.