فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • امیر کویت همان جوابی را از امارات شنید که از سعودی شنیده بود

  منبع: دبی- العربیه فارسی

  الشیخ صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر کویت که با هدف میانجی‌گری و یافتن راه‌حلی برای بحران قطر، به دبی سفر کرده بود، همان جوابی را از مسئولان امارات متحده عربی شنید که پیش از این مقامات پادشاهی عربی شنیده بود.

  شامگاه چهارشنبه 7 ژوئن 2017 امیر کویت با الشیخ محمد بن راشد آل‌مکتوم، نائب رئیس دولت امارات، رئیس هیات وزراء و حاکم دبی، الشیخ محمد بن زاید آل‌نهیان، ولیعهد ابوظبی و جانشین فرماندهی کل نیروهای مسلح در قصر زعیبل دبی دیدار و گفتگو کرد.

  یک مسئول اماراتی عالیرتبه به "العربیة.نت" گفت: «ما شیخ صباح الاحمد الصباح، امیر کویت را ارج می‌نهیم، لیکن پاسخ ما به او همان پاسخی است که روز سه‌شنبه از برادرانمان در جده شنید.»

  دیدار الشیخ صباح الاحمد الصباح با مقامات اماراتی با حضور الشیخ حمدان بن محمد بن راشد آل‌مکتوم، ولیعهد دبی، الشیخ سیف بن زاید آل‌نهیان، نائب رئیس هیات وزراء و وزیر کشور امارات، الشیخ منصور بن زاید آل‌نهیان، نائب رئیس هیات وزراء و وزیر امور ریاست و الشیخ عبدالله بن زاید آل‌نهیان وزیر امور خارجه و همکاری‌های بین‌المللی برگزار شد.

  امیر کویت روز چهارشنبه در فرودگاه بین‌المللی دبی، از سوی الشیخ محمد بن راشد آل‌مکتوم، الشیخ حمدان بن محمد بن راشد آل‌مکتوم و الشیخ عبدالله بن زاید آل‌نهیان مورد استقبال قرار گرفت.

  امیر کویت پیش از سفر به امارات به پادشاهی عربی سعودی سفر کرده بود و روز سه‌شنبه 6 ژوئن در راستای تلاش‌های کویت برای کاهش بحران پیش‌آمده میان قطر و همسایگان، با ملک سلمان بن عبدالعزیز دیدار و گفتگو کرد.

  عادل الجبیر وزیر امور خارجه پادشاهی عربی سعودی، روز سه‌شنبه 6 ژوئن، با بیان این‌که صبر در برابر رفتارهای قطر به پایان رسیده است، تاکید کرد که این کشور باید به حمایت از گروه‌‎هایی همچون اخوان المسلمین و حماس پایان دهد.

  در بیانیه‌ای که شورای وزیران سعودی درباره اقدامات صورت گرفته علیه قطر صادر شد، آمده است که این تصمیم قاطع به دلیل تخلفات گسترده آشکار و پنهانی است که حکومت دوحه در طی سال‌های گذشته با هدف اخلال در وحدت ملی سعودی و تشویق به انقلاب بر علیه حکومت ریاض و نقض حاکمیت ملی سعودی انجام داده است. دوحه همچنین گروه‌های تروریستی و فرقه‌گرای متعددی را با هدف ضربه زدن به ثبات منطقه تحت حمایت خود گرفته است.

  محمد بن عبدالرحمن آل‌ثانی روز سه شنبه اعلام کرده بود، دوحه آماده است که میانجی‌گری‌ها برای کاهش تنش به وجود آمده میان قطر و کشورهای عربی را بپذیرد. به گفته وزیر امور خارجه قطر، شیخ تمیم بن حمد آل‌ثانی، امیر دولت قطر سخنرانی خود را به تعویق انداخته تا به کویت فرصت بیشتری برای میانجی‌گری در زمینه کاهش تنش‌های منطقه‌ای بدهد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران