.
.
.

امیر کویت برای میانجی‌گری میان قطر و کشورهای عربی وارد جده شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به دنبال قطع روابط دیپلماتیک میان قطر و کشورهای عربی امارات، سعودی، مصر و بحرین، امیر کویت روز سه شنبه جهت وساطت برای حل اختلافات کشورهای عربی با دوحه راهی جده شد.

به گزارش تلویزیون العربیه، صباح الاحمد الصباح، امیر کویت عصر امروز سه شنبه با هدف ادامه تلاش هایش برای پایان بحرانی که از صبح دوشنبه آغاز شد، به جده می رود.

امیر کویت روز گذشته طی تماس تلفونی با شیخ تمیم امیر قطر از وی خواست که تنش را کاهش دهد و از خود خویشتن داری نشان دهد.

سفر امیر کویت در راستای تلاش‌های دیپلماتیک طی ساعت های گذشته این کشور برای میانجی گری میان قطر و کشورهای عربی انجام می‌گیرد.

از سوی دیگر محمد عبدالرحمان آل ثانی، وزیر خارجه قطر امروز اعلام کرد که قطر آماده است به تلاش های وساطتت پاسخی مثبت دهد.

وی گفت: سخنرانی شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر به منظور دادن فرصت به تلاش‌های امیر کویت در جهت میانجی گری به تعویق افتاده است.

پیشتر امیر کویت در این زمینه با امیر قطر یک تماس تلفنی گرفته بود، امیر کویت در جریان این تماس تلفنی ابراز امیدواری کرده بود تلاش‌های کشورش برای وساطتت بتواند بحران و تنش ایجاد شده را از بین ببرد و فرصتی برای تلاش‌های هدفمند در جهت تحقق آن باشد.

امیر قطر نیز از موضع امیر کویت و توجه او به تقویت روابط برادرانه بین کشورهای عربی شورای همکاری خلیج تشکر و قدردانی کرد.

روز گذشته خالد بن فیصل بن عبدالعزیز آل سعود امیر منطقه مکه و مشاور ملک سلمان، پادشاه سعودی عصر دوشنبه به کویت رفت. گفته می شود که شاهزاده خالدبن فیصل حامل ابتکار عملی برای حل اختلاف و تنش بوده است.

کویت پیشتر در سال 2014 نیز بین قطر و اعضای شورای همکاری خلیج میانجی گری کرد. نمایندگان پارلمان کویت روز دوشنبه از دولت خواستند وساطت خود را برای حل بحران قطر و همسایگانش آغاز کند.