.
.
.

آغاز حمله گسترده نیروهای «سوریه دمکراتیک» به الرقه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سخنگوی نیروهای «سوریه دموکراتیک» روز سه‌شنبه 6 ژوئن 2017 اعلام کرد، نیروهای این سازمان حمله گسترده‌ای به شهر الرقه که به عنوان دژ محکم داعش به شمار می رود، را آغاز کرده اند.

به گفته سخنگوی این نیروها این حمله از جبهه شرق، غرب و شمال شهر الرقه آغاز شده است.

سخنگوی نیروهای سوریه دمکراتیک، گفت:«جنگ الرقه بسیار خشونت‌بار خواهد بود چرا که داعش با تمام قدرت از تنها دژ مهم و اصلی‌اش در سوریه به شدت دفاع خواهد کرد».

این منبع افزود:«ائتلاف بین المللی ضد تروریسم به رهبری آمریکا از طریق پوشش هوایی و اعزام تعدادی از سربازان که در حملات زمینی علیه داعش در کنار نیروهای «سوریه دمکراتیک» خواهند بود، نقش مهمی بسیار مهمی را در این حمله ایفا خواهد کرد».

پیش از اینکه سخنگوی نیروهای «سوریه دمکراتیک» خبر آغاز حمله به الرقه را بیان کند، دیدبان حقوق بشر سوریه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای دموکراتیک سوریه حمله گسترده خود را برای بازپس گیری شهر الرقه که تحت کنترل داعش است را آغاز کردند این نیروها از منطقه شمال هجوم خود را آغاز کردند».

رامی عبدالرحمن، رئیس دیدبان حقوق بشر سوریه به خبرگزاری رویترز گفته است که نیروهای «سوریه دمکراتیک» بامداد روز سه شنبه هجوم خود را آغاز کرده‌اند.

فرماندهان نیروهای «سوریه دمکراتیک »می‌گویند با توجه به اینکه داعش در ماههای گذشته ضربات سنگینی را درعراق از نیروهای ائتلاف متحمل شده دیگر در الرقه قادر نخواهد بود که بیش از چند روز مقاومت کند. الرقه الان در محاصره کامل قرار دارد و نیروهای داعش انسجام و کنترل خود را بر اثر ضربات هوایی از دست داده است.

فرماندهان نیروهای سوریه دمکراتیک، برای اثبات صحت ارزیابی خود می گویند داعش در مدت کوتاهی مزارع عدنانیه، قحطانیه، ربیعه والصکور واقع در غرب الرقه را به سرعت از دست داد. بنابرین در برابر هجوم نیروهای تازه نفس تاب مقاومت ندارد.