.
.
.

یمن..درهم شکستن دو حمله شبه‌نظامیان حوثی در تعز

درگیری ارتش ملی یمن با حوثی‌ها در اطراف صنعا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن بامداد روز یکشنبه ۴ ژوئن ۲ حمله جداگانه شبه‌نظامیان حوثی و صالح مخلوع را به کاخ ریاست جمهوری در شرق شهر تعز و جبل صبر در جنوب تعز را دفع کردند.

به گفته منابع میدانی، شبه نظامیان با ناکامی تلاش کردند کاخ ریاست جمهوری در شهر تعز را از نیروهای دولتی بازپس‌ گیرند اما حمله آنها با ضد حمله نیروهای مقاومت و ارتش ملی یمن ناکام ماند.

در همین ارتباط نیروهای مقاومت مردمی در نبرد با شبه نظامیان کودتاچی در جبهه صبر الموادم در جنوب تعز آنها را عقب راندند و ۶ نفر از شبه‌نظامیان را کشتند.

درگیری‌های شدید بین نیروهای دولت قانونی و شبه نظامیان در مناطق المجاوحه و بنی فرج و المرطه در جبهه نهم در شمال شرقی صنعا نیز گزارش شده است.

شب گذشته نبرد در شهر عسیلان در استان شبوه و البیضا بار دیگر از سرگرفته شد و در این درگیری‌ها شماری از شبه نظامیان حوثی و صالح کشته شدند.

بمباران مواضع کودتاگران حوثی

از سوی دیگر در ساعت‌های گذشته جنگنده‌های ائتلاف عربی هدف‌های نظامی شبه نظامیان و صالح مخلوع در استان‌های زمار و تعز را بمباران کردند.

این جنگنده‌ها پادگان نیروهای گارد ریاست جمهوری وابسته به صالح مخلوع در ذمار در جنوب صنعا، پایتخت یمن را هدف قرار دادند.

در تعز نیز جنگنده‌های ائتلاف عربی ساختمان‌ مجاور پادگان را که شبه نظامیان تک تیرانداز از آن برای حمله به پادگان استفاده می‌کردند هدف قرار دادند.

از سوی دیگر شبه نظامیان حوثی، برای انتقام از مناطق تحت کنترل نیروهای دولت قانونی یمن، مناطق مسکونی در جنوب غربی شهر تعز را با موشک‌های کاتیوشا و آتشباری توپخانه هدف قرار دادند.