.
.
.

حزب عبدالله صالح تهدید به خروج از دولت کودتگران حوثی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حزب کنگره ملی شاخه علی عبدالله صالح روز شنبه 3 ژوئن 2017 کودتگران حوثی را به خروج از دولت آنها تهدید کرد.

حزب علی عبدالله صالح که نقش مهمی را برای به قدرت رساندن حوثی‌ها ایفا کرد، اعلام کرد،چنانچه حوثی‌ها شبه نظامیان موسوم به «کمیته‌های انقلاب» را منحل نکنند و مسئولیت‌های آنها را به دیگر ارگانهای حکومت ندهد وی از دولت ائتلاف با حوثی ها خارج خواهد شد.

به گزارش تلویزیون العربیه، دبیر خانه عمومی حزب گنگره ملی شاخه عبدالله صالح از دولت کودتگران حوثی خواست که به تمام تعهدات خود که در مقدمه آن انحلال کمیته‌های انقلاب و دادن همه اختیارات و مسئولیت‌های اجرایی این کمیته‌ها به ارگان‌های رسمی دولتی است، پایبند باشند.

دبیرخانه کنگره ملی علی عبدالله صالح تهدید کرد چنانچه کودتگران حوثی به این تعهدات پایبند نباشند از حکومت آنها خارج شده و به مخالفان خواهد پیوست.

گفتنی است رهبران نظامی کمیته‌های انقلاب که توسط حوثی‌ها تشکیل شد، تلاش می کنند، تمام ساختار حکومت و ارگانهای کلیدی دولت کودتا در صنعا را به کنترل خود در آورند.

در حالی که اختلاف میان حوثی‌ها و صالح روز به روز شدت بیشتری به خود می‌گیرد، ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن روز جمعه پادگان «تشریفات» در تعز را به کنترل در آوردند.

طبق این گزارش در درگیری روز جمعه در تعز صدها نفر از شبه نظامیان حوثی از جبهه تعز متواری شدند.

نیروهای مشترک ارتش و مقاومت مردمی وابسته به دولت قانونی به ریاست عبدربه منصور هادی، طی روزهای گذشته پیشروی‌های گسترده ای در مناطق تعز داشته‌اند.

این نیروها توانستند مواضع مهمی از شبه نظامیان حوثی‌ و صالح را در شرق شهرستان تعز و بخش عمده‌ای از منطقه کاخ ریاست جمهوری را بازپس گیرند.