فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • آمریکا ارسال اسلحه برای کُردهای سوریه را آغاز کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام مسئول آمریکایی گزارش داد که ایالات متحده در 24 ساعت گذشته، ارسال اسلحه برای جنگجویان کُرد سوریه آغاز کرده است.

  پیش از این وزارت دفاع آمریکا، اعلام کرده بود که دونالد ترامپ رئیس‌ جمهور این کشور، دستور ارسال سلاح به نیروهای کُرد وابسته به حزب «اتحاد دموکراتیک سوریه» را صادر کرده است.

  خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از یک مقام ارشد کردهای سوریه گزارش داده بود: «تصمیم آمریکا برای مسلح کردن جنگجویان کرد با سلاح های سنگین‌تر، به مشروعیت بخشی به این نیروها کمک خواهد کرد».

  دولت آمریکا در نظر دارد، در جریان ادامه نبردها علیه گروه داعش در سوریه، «تا جایی که لازم است» تسلیحات در اختیار شبه‌ نظامیان کـرد قرار دهد. ترکیه بارها مخالفت شدید خود را با ارسال سلاح برای این شبه‎نظامیان اعلام کرده است.

  «واحدهای مدافع خلق» (کُرد) تشکلی مسلح از کـُردهای سوریه است که در قالب گروهی با عنوان ائتلاف سوریه دمکراتیک، همراه با شماری از شبه‌نظامیان عرب سوریه و حمایت ائتلاف به رهبری بین الملل به رهبری آمریکا، در حال نبرد با داعش است. جنگجویان این ائتلاف قرار است در عملیات آزادسازی شهر «الرقه» مشارکت کننده، مساله‌ای که آمریکا با آن مخالف است.

  اردوغان قصد دارد هفته آینده به واشنگتن سفر کند. احتمالا مساله مسلح سازی کُردها در دیدار اردوغان با مسئولان آمریکایی به بحث گذاشته شود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران