.
.
.

پایان اعتصاب غذای 41 روزه اسرای فلسطینی در زندان‌های اسرائیل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اسرای فلسطینی در زندان‌های اسرائیل که برای تغییر شرایط زندان دست به اعتصاب غذای گروهی زده بودند، پس از 41 روز با برطرف شدن خواسته‌هایشان به اعصاب غذا پایان دادند.

بخش خدمات زندان اسرائیل روز شنبه 27 ماه مه 2017 اعلام کرد، در پی مذاکرات طولانی مدت با رهبران اسرای فلسطینی بویژه مروان البرغوثی و به دنبال توافق به دست آمده که با نظارت صلیب سرخ و تشکیلات خودگردان فلسطینی صورت گرفت، اسرای فلسطینی به اعتصاب غذای خود پایان دادند.

قرار است که جزئیات این توافق بعدها به طور مفصل اعلام شود.منابع اسرائیلی اعلام کردند که با آغاز ماه رمضان و به دنبال توافق طرفین در باره افزایش تعداد ملاقات‌های خانوادگی در زندان از یک بار در ماه به دو بار در ماه این اعتصاب پایان یافت.

اسرای فلسطینی اعلام کردند که آنها فعلا به مدت 24 ساعت به اعتصاب غذا پایان می دهند و منتظر عکس العمل مقام های مسئول زندان‌های اسرائیل در باره تطبیق توافق می‌مانند در صورت تطببیق مفاد توافق بخه اعتصاب خود پایان می‌دهند.

روز جمعه محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در باره مسئله اعتصاب غذای اسرای فلسطینی بحث و گفتگو کردند. پس از این تماسها هیئتی با نظارت سلیب سرخ و دولت خودگردان و طرف اسرائیلی با اسرای فلسطینی وارد مذاکره شده و این مذاکره بامداد روز شنبه به توافق میان طرفین و شکست اعتصاب غذا منجر شد.

در همین حال عیسی قراقع، رئیس هیئت امور اسرای فلسطینی وابسته به سازمان آزادیبخش فلسطین، به خبرگزاری رویترز، گفت: «پس از مذاکرات 20 ساعت با رهبری اعتصاب، و در راس آنها مروان برغوثی توافقی به دست که به موجب آن اسرای فلسطینی به اعتصاب غذای 41 روزه خود پایان دهند.

قراقع افزود:«در حال حاضر در باره جزئیات این توافق اطلاعات دقیقی ندارم».