.
.
.

نیروهای عراقی وارد آخرین پایگاه داعش در غرب موصل می‌شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش عراق روز شنبه 27 ماه مه 2017 از آغاز عملیات جدیدی برای بازپس گیری مناطقی که هنوز در غرب موصل در دست داعش هستند، خبر داد.

به گزارش تلویزیون العربیه به نقل از بیانیه یکی از هسته‌های رسانه‌ای جنگ، سرلشکر عبد امیر رشید یارالله، فرمانده عملیات "نینوا ما آمده‌ایم" ، گفت:«نیروهای مشترک عراقی برای آزادسازی بقیه محله‌‌های ساحل غربی عملیاتی را آغاز کرده‌اند. در ساعات اولیه این عملیات ارتش عراق توانست محله "الشفا"، بیمارستان "الجمهوری" و منطقه "الزنجیلی" را پازپس گیرند.

این در حالی است که همزمان نیروهای مبارزه با تروریسم در هجومی غافلگیرانه و سریع وارد محله "الصحه الاولی" در غرب موصل شدند.

پیش از این سرلشکر رائد جودت بود، رئیس پلیس عراق اعلام کرد، بخش‌های در محور جنوبی و شمالی از مناطق قدیمی شهر موصل، با موشک گراد، توپخانه به شدت گلوله باران شده است.

همچنین مناطق باب الطوب، باب جديد، الفاروق و الزنجيلی که هنوز تحت کنترل نیروهای داعش است، نیز با هواپیماهای بدون سرنشین به شدت بمباران شد.

سرلشکر رائد افزود:« این حمله سنگین آتش باری و هوایی مقدمه‌ای و زمینه‌ای برای آغاز یک حمله گسترده جهت بازگرداندن مناطق قدیمی شهر موصل که به عنوان آخرین سنگرهای داعش در موصل به شمار می رود، صورت گرفته است».

این مقام عالی رتبه ارتش عراق، گفت:«ما برای کمک و انتقال غیر نظامیان از مناطق درگیری هنگام شروع عملیات، نیروهای ویژه‌ای را بسیج کردیم».

به گفته منابع عراقی بیش از 250 هزار نفر غیر نظامی در مناطق مسکونی محاصره شده در غرب موصل زندگی می‌کنند.

منابع نظامی عراق می گویند حدود 500 تا 800 عضو مسلح داعشی هنوز در این مناطق باقی مانده‌اند.