.
.
.

نایب رئیس پلیس دبی: قطر اخوان المسلمین و ایران را به برادران عربش ترجیح می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ضاحی خلفان، نائب رئیس‌ پلیس و اداره امنیت عمومی دبی سخنان شیخ تمیم بن حمد آل‌ثانی امیر قطر را «فاجعه سیاسی» خواند که به گفته او قطر را از مواضع عربی-اسلامی مطرح شده در نشست‌های ریاض جدا کرد.

ضاحی خلفان چهارشنبه 24 مه 2017 در شبکه توئیتر، سخنان امیر قطر را به باد انتقاد گرفت و این کشور را به ترجیح دادن ایران و اخوان المسلمین به کشورهای عربی متهم کرد.

خلفان در توئیتر نوشت: «ترجیح دادن اخوان المسلمین و ایران بر پادشاهی سعودی، امارات، کویت و بحرین، از سوی قطر، یک فاجعه سیاسی است». او افزود: «نشست‌های ریاض را در حالی به پایان رساندیم که خدای را برای یکپارچگی مواضع اسلامی، عربی و جهانی شاکر بودیم و امروز قطر این وحدت را شکسته است. نه زمان مناسب است، نه بهانه‌ها مناسب و نه سخنان به جاست. از خدا برای آن‌ها هدایت طلب می‌کنیم.»

الخلفان پرسید: «وجود پایگاه آمریکایی در قطر برای حمایت در مقابل کشورهای همسایه چه معنا می‌دهد؟ مردم قطر عزیزان کشورهای همسایه هستند. آیا پادشاهی سعودی، بحرین، امارات و کویت اشتباه می‌کنند و قطر درست می‌گوید؟»

نائب رئیس‌ پلیس و و اداره امنیت عمومی دبی در ادامه نوشت: «به جای آن‌که از این کشورها بخواهید در سیاست‌هایشان بازنگری کنند، شما در سیاست‌هایتان بازنگری کنید. پادشاهی سعودی توانست جهان غرب، جهان عرب و جهان اسلام را به درستی مواضعش قانع کند، لیکن قطر از این موضوع سرباز می‌زند، چرا؟»