.
.
.

ارتش یمن ساختمان بانک مرکزی در تعز را به کنترل خود درآورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش ملی یمن چهارشنبه 24 مه موفق شد ساختمان نمایندگی بانک مرکزی در شرق شهر تعز و شماری دیگر از ساختمان‌های مجاور آن را که در نزدیکی کاخ الشعب واقع است، به کنترل خود درآورد.

این موفقیت پس از درگیری‌های شدید با شبه‌نظامیان حوثی و علی عبدالله صالح رئیس جمهوری مخلوع یمن حاصل شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فرماندهی نیروهای محور تعز ارتش ملی یمن، این نیروها موفق شدند شبه‌نپامسان حوثی را از اکثر ساختمان‌های نزدیک به اردوگاه نظامی التشریفات، دانشکده پزشکی و نمایندگی بانک مرکزی بیرون برانند. همچنین تک‌تیراندازهای شبه‌نظامیان را به فرار به سمت شرق مجور کردند. این در حالی است که نیروهای ارتش و مقاومت مردمی هوادار عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن، به پیشروی خود به سمت کاخ که در ورودی اصلی شهر قرار دارد، ادامه می‌دهند.

از سویی شبه‌نظامیان حوثی و صالح، به حملات توپخانه سنگین به محله‌های شهر تعز در سومین روز پیاپی ادامه می‌دهند به گونه‌ای که شمار قربانیان غیرنظامی، به 51 کشته و زخمی رسید.

منابع محلی می‌گویند که شبه‌نظامیان، محله‌های الضبوعه، میدان الحریه و محله‌های مجاور را هدف حملات توپخانه‌ای قرار دادند. چند خمپاره هم به محله باب الکبیر و محله‌های شرقی شهر اصابت کرد.

رئیس کمیته عالی امداد رسانی به یمن، بمباران بی هدف محله‌های شهر تعز را «کشتار» توصیف کرد. او کودتاگران حوثی و متحدانشان را به جنایت جنگی علیه غیرنظامیان متهم کرد.

او همچنین از جامعه جهانی خواست بر شبه‌نظامیان برای متوقف کردن بمباران محله‌های مسکونی و هدف قرار دادن غیرنظامیان، فشار بیاورد.