.
.
.

شروع به کار اولین روبوپلیس در دبی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فرماندهی کل پلیس دبی از پیوستن اولین روبوپلیس به کادر نیروهای پلیس دبی خبر داد. عضو جدید پلیس دبی دارای امکانات پیشرفت و توانایی‌های خارج‌العاده است. این روبوپلیس که نیازی به دوران طولانی تمرین‌های پلیسی ندارد و همه آنچه باید بیاموزد را از طریق نرم‌افزار‌های پیشرفته یاد می‌گیرد، این توان را دارد که ده‌ها برابر توان یک پلیس معمولی در حالت آماده‌باش باقی مانده و ماموریت‌های محوله درباره تعامل با ساکنین دبی و میلیون‌ها گردشگری که به این شهر می‌آیند را انجام دهد.

در مراسم پیوستن روبوپلیس دبی که با حضور ضاحی الخلفان نایب رئیس پلیس و امنیت عمومی دبی برگزار شد، روبوپلیس به حاضران سلام نظامی داد.

به گزارش روزنامه اماراتی الخلیج، روبوپلیس دبی برای یافتن راه‌حل مشکلات از هوش مصنوعی، اینترنت و نرم‌افزارهای پیشرفته دیگری استفاده می‌کند.این افسر جدید پلیس همچنین به تکنولوژی شناسایی چهره‌ نیز مجهر شده و می‌تواند با تشخیص چهره مجرمان و افراد تحت تعقیب، به دیگر همکاران خود در پلیس دبی در زمینه شناسایی این افراد کمک کند. روبوپلیس همچنین امکان ارسال زنده تصاویر به مرکز پلیس دبی را دارد.

سرتیپ خالد ناصر الرزوقی مدیر اداره عمومی خدمات هوشمند پلیس دبی درباره پیوستن روبوپلیس به کادر پلیس دبی گفت: « افزوده شدن روبوپلیس، اضافه شدن جدیدترین توانایی‌های هوشمند به کادر نیروهای پلیس است. این روبوپلیس به شکل اختصاصی برای کمک به مسافران حاضر در فرودگاه دبی و مراکز سیاحتی، خیابان‌ها و مراکز خرید دبی طراحی شده است. این افسر جدید پلیس همچنین می‌تواند برای مقابله با جرم و حفظ امنیت شهر و افزایش راحتی و آرامش مردم کمک کند.»

سرتیپ الرزوقی افزود: «پیوستن اولین روبوپلیس به پلیس دبی یک دستاورد مهم و گامی رو به جلو در تحقق چشم‌انداز دبی برای نشستن بر جایگاه اول استفاده از تکنولوژی شهرهای هوشمند در جهان است.»

شهروندان از طریق تبلت‌ تعبیه شده در جسم این روبوپلیس می‌توانند از خدمات این پلیس هوشمند بهره‌مند شوند. آنها با استفاده از کارت‌های اعتباری امکان پرداخت هزینه خدماتی درخواستی خود را دارند.