فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • برگزاری نشست عربی- اسلامی و آمریکایی در پایتخت سعودی

  اولین نشست اسلامی- عربی وآمریکایی در دومین روز سفر ترامپ به ریاض

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  روز یکشنبه 21 مه شهر ریاض، پایتخت پادشاهی سعودی محل برگزاری دو نشست خلیجی-آمریکایی و عربی-اسلامی-آمریکایی با حضور ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی و دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا است.

  لازم به یادآوری است که اجلاس عربی-اسلامی-آمریکایی اولین نشست در نوع خود است که در دومین روز سفر ترامپ به ریاض برگزار می شود.

  در این دو نشست همکاری‌های مشترک با ایالات متحده آمریکا و همچنین جنگ با تروریسم و افراط‌گرایی و نحوه مقابله با مداخلات ایران در منطقه و موضوع های امنیتی و اقتصادی دیگر مطرح خواهد شد.

  در این دیدار تاریخی رهبران کشورهای عربی و اسلامی به استقبال دونالد ترامپ در ریاض می‌آیند و در این شرایط حساس جهان با او گفتگو خواهند کرد.

  مسلمانان و عرب‌ها به اجلاس ریاض چشم دوخته‌اند تا پنجره جدیدی در روابط با واشنگتن گشوده شود و تلاش‌های شاهزاده محمد بن سلمان، ولی ولیعهد پادشاهی سعودی2 ماه پیش برای ایجاد 2 ائتلاف موفق، که واشنگتن از آنها استقبال کرده، پیگیری شود با این هدف که امنیت و رفاه برای تمام مردم جهان تامین شود.

  رئیس جمهوری آمریکا به همراه همسرش میلانیا، صبح شنبه 20 مه به فرودگاه بین‌المللی ملک خالد رسید و مورد استقبال خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز قرار گرفت.

  علاوه بر ایوانکا دختر ترامپ و شوهرش جرد کوشنر، ریک تیلرسون وزیر امور خارجه و هاربتر ریموند مک‌مستر مشاور امنیت ملی، ترامپ را در سفر به ریاض همراهی می‌کنند.

  این نخستین سفر خارجی ترامپ از زمان رسیدن به ریاست‌جمهوری است.

  قرار است ترامپ در ریاض در سه اجلاس شرکت کند. اجلاس سعودی-آمریکا، اجلاس خلیج-آمریکا و اجلاس عربی-اسلامی-آمریکایی با حضور 50 کشور عرب و مسلمان جهان، که قرار است ترامپ سخنرانی مهمی خطاب به کشورهای اسلامی برای اتحاد و رویارویی با افراط‌گرایی در آن ایراد کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران