فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ترامپ: روابط آمریکا با بحرین دیگر تنش‌آلود نخواهد شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا روز یکشنبه 21 مه 2017 در دیدار با ملک حمد بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین تاکید کرد روابط میان دو کشور تحکیم می‌شود و دیگر شاهد تنش نخواهد بود.

  این دیدار در دومین روز دیدار تاریخی رییس جمهوری آمریکا از پادشاهی سعودی و پیشاپیش اجلاس سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج با دونالد ترامپ انجام شد که قرار است در این اجلاس خطراتی که امنیت و ثبات منطقه را تهدید می‌کند و همچنین تحکیم روابط اقتصادی کشورهای شورای همکاری با آمریکا مورد بحث و گفتگو قرار بگیرد.

  گفتنی است که رئیس جمهوری آمریکا به همراه همسرش میلانیا، صبح شنبه 20 مه به فرودگاه بین‌المللی ملک خالد رسید و مورد استقبال خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز قرار گرفت.

  علاوه بر ایوانکا دختر ترامپ و شوهرش جرد کوشنر، ریک تیلرسون وزیر امور خارجه و هاربتر ریموند مک‌مستر مشاور امنیت ملی، ترامپ را در سفر به ریاض همراهی می‌کنند.

  این نخستین سفر خارجی ترامپ از زمان رسیدن به ریاست‌جمهوری است.

  ترامپ در ریاض در سه اجلاس شرکت می‌کند. اجلاس سعودی-آمریکایی، اجلاس کشورهای عربی خلیج-آمریکایی و اجلاس عربی-اسلامی-آمریکایی با حضور 50 کشور عرب و مسلمان جهان، که قرار است ترامپ سخنرانی مهمی خطاب به کشورهای اسلامی برای اتحاد و رویارویی با افراط‌گرایی در آن ایراد کند.

  تبلیغات