فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ترامپ: ایران مسئول بی ثباتی در منطقه است و تروریست‌ها را آموزش می‌دهد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی خود در نشست سران اسلامی-آمریکایی گفت که ایران مسئول بی ثباتی در منطقه است و تروریست‌ها را آموزش می‌دهد.

  ترامپ در سخنرانی خود که یکشنبه 21 مهایراد شد، افزود که ایران، از تروریست‌ها و گروه‌های شبه‌نظامی، حمایت مالی و تسلیحاتی می‌کند و آن‌ها را آموزش می‌دهد.

  به گفته رئیس جمهوری آمریکا، ایران، تنش‌های فرقه‌ای را در منطقه شعله ور کرد و مسئول بر هم زدن ثبات در لبنان، عراق و یمن است. او افزود دخالت‌های ایران در بر هم زدن ثبات، در سوریه، بسیار واضح است و با پشتیبانی ایران، اسد علیه مردم خود مرتکب جنایت شد.

  او تاکید کرد: «باید با یکدیگر برای منزوی کردن ایران تلاش کنیم و مانع از کمک رسانی‌اش به گروه‌های تروریست شویم. بزرگترین قربانی نظام تهران، مردم ایران هستند».

  درباره بحران سوریه، رئیس جمهوری آمریکا گفت: «باید با یکدیگر برای پایان دادن به بحران انسانی در سوریه و از میان بردن داعش، همکاری کنیم». او اشاره کرد که خاورمیانه جز با رها شدن شهروندانش از تروریسم، به سمت آینده‌ای بهتر پیش نخواهد رفت.

  او حزب‌الله لبنان را که از سوی ایران حمایت می‌شود، یکی از گروه‌های تروریستی توضیف و تاکید کرد که کشورهای اسلامی، باید بیشترین نقش را در مبارزه با تروریسم ایفا کنند.

  او افزود: «حزب‌الله، حماس و داعش، همان وحشیت را دنبال می‌کنند. باید هر انسان مومنی از این که شخصی تروریست به نام دین اقدام به کشتن می‌کند، احساس اهانت کند». او تاکید کرد: «کشتن بی‌گناهان به نام دین توهین به پیروان همه ادیان است».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران