فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • آغاز کار اجلاس کشورهای همکاری خلیج-آمریکا

  ریاست اجلاس آمریکایی- خلیجی بر عهده ملک سلمان و دونالد ترامپ است

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، ظهر یکشنبه 21 ماه مه 2017 دقایقی پیش از آغاز اجلاس مشترک کشورهای عربی شورای همکاری خلیج – آمریکا، وارد مرکز ملک عبدالعزیز برای کنفرانس‌ها شد.

  رهبران کشورهای عربی خلیج پیش از دونالد ترامپ در این مرکز جمع شدند تا با رئیس جمهوری آمریکا مسائل مهم منطقه‌ای بویژه راههای مبارزه با تروریسم را مورد بحث و بررسی قرار دهند.

  پیش از آغاز این اجلاس، ریاض و واشینگتن تفاهم نامه‌ای در باره تحقیق و نظارت بر منابع مالی تروریست‌ها امضا کردند.

  رهبران کشورهای شورای همکاری خلیج در این اجلاس خطراتی را که ثبات و امنیت منطقه را تهدید می‌کند، با رئیس جمهوری آمریکا مورد بحث و بررسی قرار می‌دهند.رهبران کشورهای همکاری خلیح همچنین علاوه بر مسائل امنیتی، راه‌های ایجاد روابط تجاری گسترده میان این کشورها با آمریکا را مورد بررسی قرار خواهند داد.

  نشست کشورهای عربی همکاری خلیج - آمریکا در ریاض، در واقع سومین اجلاس مشترک میان ایالات متحده و این کشورها است که این بار با حضور دونالد ترامپ برگزار می‌شود.

  مسائلی از قبیل رفع خطراتی که امنیت و ثبات منطقه را تهدید می‌کند، تکمیل سیستم دفاعی مشترک کشورهای همکاری خلیج با آمریکا و نیز بررسی راه‌های گسترش همکار‌ها در زمینه‌های مختلف، از مهمترین محورهای این اجلاس است که گفتگوها بر آن متمرکز خواهد بود.

  اجلاس ریاض - آمریکا سومین اجلاسی است که پس از نشست‌های پیشین سالهای 2015 و 2016 کشورهای عربی همکاری خلیج با ایالات متحده در کمپ دیوید که با حضور باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا، انجام گرفت، برگزار می‌شود.

  تبلیغات