.
.
.

آمریکا: 90% مناطق تصرف شده توسط داعش بازپس گرفته شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جمیز ماتیس وزیر دفاع آمریکا روز جمعه 19 مه گفت که 90 درصد مناطق تصرف شده توسط گروه داعش، از این گروه باز پس گرفته شد. او تاکید کرد که داعش قدرت قبلی را ندارد اما همچنان خطر‌آفرین است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ماتیس که در یک نشست خبری سسخن می‌گفت، در یک نشست خبری اظهار داشت «ما از نیروهای سوریه دمکراتیک که شهر الطبقه را از داعش پس گرفتند حمایت می‌کنیم».

ائتلاف سوریه دمکراتیک، از جنگجویان کُرد و عرب تشکیل شده و از سوی ایالات متحده آمریکا حمایت می‌شود. این گروه در شمال شرق سوریه در حال نبرد است.

از سوی دیگر بریت مک‌گورک، نماینده آمریکا در ائتلاف بین‌الملل ضد داعش در این نشست خبری گفت: «پایان کار داعش نزدیک است».

او افزود: «نیروهای ائتلاف بین الملل منابع مالی داعش را مسدود کرده‌اند».

او گفت زندگی در شهر الطبقه سوریه به حالت عادی بازگشته و در عملیات آزادسازی این شهر از داعش حدود 100 تن از نیروهای «سوریه دموکراتیک»، که مورد حمایت آمریکا هستند، جان خود را از دست دادند.

شهر الطبقه در استان الرقه واقع در شمال شرق سوریه قرار دارد. این شهر اخیرا به کنترل نیروهای ائتلاف سوریه دمکراتیک در آمده است. بدین ترتیب محاصره شهر الرقه که مرکز اصلی داعش در سوریه به شمار می‌آید، تنگ‌تر شد.

جوزف دانفورد رییس ستاد مشترک آمریکا در این نشست خبری گفت که دونالد ترامپ رییس جمهوری این کشور دستور داده تا حمله‌های نظامی علیه داعش افزایش یابد.

او افزود: «مناطق مرزی سوریه با ترکیه از وجود داعش پاکسازی می‌شود».