فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • روسیه: حمله آمریکا به شبه نظامیان اسد محکوم و غیر قابل قبول است

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  روسیه روز جمعه 19 ماه مه 2017 در بیانیه‌ای حمله ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا به کاروان شبه نظامیان اسد در نزدیکی مرز اردن در شرق سوریا را محکوم کرد و آن را عملی «غیرقابل قبول» توصیف کرد.

  به گزارش خبرگزاری ریانویستی، گنادی گاتیلوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت که هر اقدام نظامی که باعث افزایش تنش در سوریه شود به زیان پروسه سیاسی و صلح در این کشور است به ویژه که این اگر این اقدام نظامی علیه نیروهای نظامی رسمی دولت سوریه باشد محکوم و غیر قابل قبول است.

  معاون وزیر امور خارجه سوریه، تاکید کرد:«بمباران نیروهای نظامی سوریه نوعی تجاوز به حاکمیت این کشور به شمار می رود وغیر قابل قبول است».

  وی افزود:«حمله آمریکا بی‌احترامی به حاکمیت سوریه است و به ضرر تلاش‌های صلح در ژنو تمام می‌شود».

  یک مقام نظامی ارتش سوریه ضمن اعتراف به حمله جنگنده‌های آمریکا به شبه نظامیان اسد اعلام کرد که یکی از مقرهای ارتش این کشور توسط ائتلاف بین المللی بمباران شده است.

  یک جنگنده ائتلاف بین المللی ضد داعش به رهبری آمریکا روز پنجشنبه یک کاروان شبه نظامیان وابسته به بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه را در جاده مرزی «التنف» در مرزهای شرق این کشور مورد هدف قرار داد.

  ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا اعلام کرده است که این حمله هشدار به خاطر پیشروی نیروهای وفادار به بشار اسد به سوی یک پایگاه در مرز سوریه با عراق و اردن بوده است که در آن نیروهای ویژه آمریکایی مخالفان مسلح موسوم به ارتش آزاد سوریه را آموزش نظامی می دهند.

  جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا روز پنجشنبه ضمن تایید این حمله گفت:« ایالات متحده نمی خواهد جنگ را در سوریه گسترش دهد اما از نیروهای خود دفاع خواهد کرد».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران