.
.
.

واشنگتن کاروان نظامی رژیم سوریه را بمباران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک مقام آمریکایی تایید کرد که نیروی هوایی این کشور به یک کاروان نظامی وابسته به رژیم اسد در منطقه مرزی بین سوریه و اردن حمله کرده است.

این مقام افزود که این کاروان بعد از آن که به نیروهای ائتلاف مورد حمایت آمریکا در التنف در سوریه نزدیک شد هدف بمباران قرار گرفت.

به گفته نیروهای انقلاب سوریه، شبه نظامیان وابسته به رژیم اسد در حال حرکت به سمت نیروهای «مغاویر الثوره» وابسته به ارتش آزاد سوریه بودند که در منطقه التنف مستقر هستند. این نیروها مسئولیت تامین امنیت این منطقه و مقابله با خطر داعش را به عهده دارند.

مقام مسئول در وزارت دفاع آمریکا گفت: «این کاروان به اخطارها برای نزدیک نشدن به نیروهای ائتلاف در التنف توجه نکرد و سرانجام سر کاروان مورد حمله هوایی قرار گرفت».

این حمله بعد از آن صورت گرفت که نیروی هوایی آمریکا به سمت نیروهای وفادار به رژیم بشار اسد به عنوان هشدار شلیک کرد.

یک مقام مسئول در هیات مخالفان مسلح سوریه که مورد حمایت وزارت دفاع آمریکا قرار دارد روز پنجشنبه گفت که جنگنده‌های ائتلاف کاروان ارتش سوریه و گروه‌های مورد حمایت ایران را که به سمت پایگاه التنف در جنوب سوریه در حرکت بودند را مورد حمله قرار داد. این پایگاه محل تمرکز نیروهای ویژه آمریکا است.

مزاحم السلوم، فرمانده نیروهای گروه «مغاویر الثوره» گفت جنگنده ها بعد از آنکه این کاروان به ۲۷ کیلومتری پایگاه رسید اقدام به بمباران کردند.

او افزود که نیروهای مخالفان سوریه به نیروهای ائتلاف اعلام کرد که از سوی «ارتش سوریه و ایرانی‌ها در منطقه مورد حمله قرار گرفته است و نیروهای ائتلاف به کاروان حمله و آن را نابود کردند».

ارتش رژیم سوریه و نیروهای وابسته به آن به تازگی در منطقه نزدیک به مرز اردن و عراق مستقر شده‌اند.