.
.
.

ارتش عراق کنترل کامل منطقه الرفاعی در غرب موصل را در دست گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

همزمان با عقب‌نشینی پیکارجویان داعش، نیروهای ارتش عراق به همراه نیروهای ویژه خنثی‌سازی مواد منفجره داعش، به پیشروی‌ خود در شمال غرب موصل ادامه می‌دهند.

در این میان واکنش‌های داعش تنها منفجر کردن، خودروهای بمب‌گذاری شده در دو منطقه العریبی و الرفاعی و کشتن سربازان عراقی محدود شده است. به گفته نیروهای مبارزه با تروریسم، هیچ کدام از شهروندان در این درگیری‌ها آسیبی ندیده است.

نیروهای عراقی در بخش شرقی، کنترل کامل منطقه الرفاعی در غرب موصل را در دست گرفتند و در بخش غربی نیز بر منطقه الربیع تسلط یافتند. تنها دو منطقه دیگر به نام‌های الورشان و النجار باقیمانده تا تمام شهر قدیم موصل در اختیار ارتش عراق قرار گیرد.

فرماندهان نیروهای مبارزه با تروریسم گفتند که نیروهای ویژه، در ورودی این مناطق، مستقر شده و خودورهای بمب‌گذاری شده را از راه دور منهدم کردند. داعش این خودورها را برای هدف قرار دادن شهروندان به کار می‌برد.

به گزارش منابع اطلاعاتی، نیروهای ارتش و نیروهای واکنش سریع تنها به 48 ساعت دیگر زمان نیاز دارند تا درگیری‌های موجود در مناطق 17 تموز و الاقتصادیین را به پایان ببرند. در این مناطق درگیری‌های شدیدی در جریان است و داعش در این مناطق از نیروهای انتحاری استفاده می‌کند.