فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • پوتین با انتقاد از آمریکا: ضرورتی برای مسلح کردن کردهای سوریه نیست

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روز دوشنبه 15 ماه مه 2017 در سخنانی گفت، مسکو هیچ نیازی یا ضرورتی برای مسلح کردن کردهای سوریه توسط آمریکا نمی‌بیند.

  رئیس جمهوری روسیه که در کنفرانس چین سخنرانی می‌کرد، گفت:«روسیه با کردهای سوریه در تماس است و هیچونه مسئله‌ای که باعث نگرانی آنکارا شود، وجود ندارد.

  این اظهارات پوتین یک هفته پس از اعلام تصمیم واشینگتن برای مسلح کردن کردهای سوریه، بیان می‌شود.

  آمریکا هفته گذشته اعلام کرد که تصمیم دارد، «واحدهای مدافع از ملت کرد سوریه» را با سلاح های پیشرفته برای مبارزه با داعش و آزادسازی منطقه الرقه، مسلح کند.

  از سوی دیگر آنکارا هفته گذشته چندین بار از تصمیم آمریکا انتقاد کرد. ترکیه واحدهای مدافع از ملت کرد در سوریه را شاخه‌ای از «پ.ک.ک» و در نهایت آنها را یک سازمان تروریستی می نامد.

  رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه روز جمعه گفت، تصمیم ایالات متحده برای مسلح کردن واحدهای حمایت از ملت کرد سوریه با روابط استراتژیک ما واشینگتن مغایر است.

  اردغان گفت معتقدم که طی سفر هفته آینده‌ام به واشینگتن بسیاری از نقاط اختلاف با آمریکا را حل و فصل خواهیم کرد.

  اردوغان گفت:«این سفر دور جدیدی از روابط میان آمریکا و ترکیه را آغاز خواهد کرد».

  روابط میان ترکیه و آمریکا دو عضو مهم و برجسته سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در سالهای اخیر در پی اختلاف دو کشور بر سر بحران سوریه به تیرگی کشیده شد.

  تصمیم ایالات متحده آمریکا برای مسلح کردن کردها جهت مبارزه با داعش خشم ترکیه را بر انگیخت.

  رئیس جمهوری روسیه در در این سخنرانی همچنین با اشاره به آزمایش موشکی اخیر کره شمالی، گفت:«اقدام کره شمالی در ازمایش موشکی جدید اقدامی بسیار «خطرناک» است».

  پوتین در عین حال تاکید کرد که مشکل را نباید از راه تهدید یا ترساندن پیونگ یانگ مسائل را حل و فصل کرد بلکه باید از راه‌های مسالمت آمیز مشکلات را حل کرد».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران