فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ولد الشیخ: برای برقراری آتش‌بس قبل از ماه رمضان در یمن تلاش می‌کنیم

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  اسماعیل ولد الشیخ احمد، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد برای یمن، روز یکشنبه 14 ماه مه 2017 بار دیگر از تلاش جامعه بین المللی برای برقراری آتش‌بس در ماه رمضان در یمن خبر داد.

  ولد الشیخ گفت که سازمان ملل طرحی را برای برقراری آتش‌بس میان طرف‌های درگیر در یمن در ماه رمضان ارائه داده است این آتش‌بس می تواند گامی در جهت از سرگیری مذاکرات صلح در یمن باشد.

  ولد الشخ گفت :«در حال حاضر تمام تلاش‌ها بر این مسئله متمرکز است که تا پیش از رسیدن ماه رمضان در یمن آتش‌بس برقرار شود».
  وی افزود:«این آتش بس زمینه‌ای برای دور جدیدی از مذاکرات میان یمنی‌ها خواهد شد».

  فرستاده سازمان ملل به یمن هنگام شرکت در هفدهمین اجلاس دوحه که تحت عنوان «بحران سیاسی و تاثیرات آن بر ثبات خاورمیانه» در پایتخت قطر برگزار شده بود، طی سخنانی گفت:«ما در حال حاضر برای رسیدن به یک آتش‌بس در یمن تا قبل از ماه مبارک رمضان تلاش می‌کنیم این آتش بس به عنوان مقدمه‌ای برای آغاز دور جدیدی از مذاکرات میان احزاب یمنی ومتوقف کردن عملیات نظامی باشد».

  در همین حال یوسف بن علوی، وزیر امور خارجه عمان، روز یکشنبه در تماس با عبدالملک مخلافی همتای یمنی خود عصر یکشنبه، بر پشتیبانی و حمایت سلطنت عمان از دولت قانونی یمن با ریاست جمهوری عبد ربه منصور هادی تاکید کرد.

  المخلافی نیز ضمن تشکر و تقدیر از موضع کشور سلطنت عمان خواستار همکاری دوجانبه و گسترش روابط نیان دو کشور شد.‏

  المخلافی روز یکشنبه با شيخ خالد بن احمد آل خليفه وزیر خارجه بحرین نیز تماس گرفت و هر دو بر ضرورت مقابله با دخالت‌های ایران در امور داخلی دو کشور تاکید کردند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران