فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ورود نیروهای عراقی به 2 محله دیگر در غرب موصل

  داعش در موصل فرار را بر قرار ترجیح داد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  نیروهای ضد تروریسم عراق، روز دوشنبه 15 ماه مه 2017 با حمله غافلگیرانه وارد 2 محله استراتژیک در غرب موصل شدند.

  به گزارش خبرنگار العربیه از عراق نیروهای ضد تروریسم این کشور پس از درگیرهای شدید با شبه نظامیان داعش توانستند وارد دو منطقه الرفاعی و الربیعی در غرب موصل شوند.

  این درحالی است که نیروهای واکنش سریع و گردان 19 ارتش عراق روز گذشته دو محله موسوم به کوی اقتصادی را از داعش بازپس گرفتند.

  نیروهای واکنش سریع همچنین مناطقی دیگری را در جنوب و شمال کوی 17 ژوئیه، که آخرین و خطرناکترین سنگر داعش به شمار می‌رود را آزاد کردند.

  در همین حال فرمانده پلیس عراق در موصل اعلام کرد، طی چند روز گذشته بیش از 40 خودروی بمبگذاری شده را خنثی یا منفجر کردیم و دستکم 173 نیروی مسلح وابسته به داعش از جمله تعدادی از فرماندهان این گروه را به قتل رساندیم.

  این در حالی است که منابع نظامی عراق از فرار 60 تن از فرماندهان داعش به همراه خانواده هایشان خبر دادند.

  نیروهای عراقی به رغم شرایط سخت درگیری‌ها با داعش در مناطق مسکونی اما تاکنون توانسته‌اند بیش از 4 هزار خانواده غیر نظامی را از مناطق آزاد شده موصل به جاهای دیگری انتقال دهند.

  پس از گذشت 210 روز از عملیات آزادسازی موصل، داعش بخش‌های وسیعی از مناطق تحت کنترل خود را از دست داد.منابع نظامی عراق می گویند بیش از 90 در صد از مناطق موصل آزاد شده است.

  به گفته منابع نظامی عراق نیروهای این کشور بخش شرقی موصل را کاملا آزاد کرده و 80 درصد بخش غربی نیز آزاد شده است .

  این منبع می افزاد مناطقی که تحت کنترل داعش باقی مانده‌اند یا در محاصر و یا زیر آتشباری سنگین نیروهای عراقی باقی ماندند.

  به گفته منابع نظامی عراق در استان انبار نیز نیروهای امنیتی این کشور از کشته شدن 3 عامل انتحاری خبر دادند. این سه نفر بامداد روز دوشنبه با کمربندهای انفجاری برای انجام عملیات تروریستی عازم شهر حدیثه شده بودند که پس از درگیری با نیروهای امنیتی کشته شدند.

  طبق این گزارش در جریان درگیری نیروهای امنیتی و عوامل انتحاری داعش حداقل 5 تن از غیرنظامیان شهر حدیثه زخمی شدند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران