فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ملک سلمان: نشست سران سعودی-آمریکایی به تقویت امنیت جهانی می‌انجامد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی دوشنبه 15 مه گفت که دیدار سران سعودی و آمریکا، به تقویت روابط دو جانبه و امنیت و ثبات جهانی خواهد انجامید.

  به گزارش العربیه.نت، ملک سلمان خاطرنشان کرد که سفر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به سعودی، به بنیان نهادن ائتلافی در مقابله با تندرو خواهد انجامید.

  قرار است دونالد ترامپ، 20 مه جاری، سفری منطقه‌ای آغاز کند که پادشاهی عربی سعودی، نخستین ایستگاه آن خواهد بود.

  به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، سخنان ملک سلمان در جلسه شورای وزیران که بعد از ظهر دوشنبه در جده برگزار شد، مطرح شد.

  ابتدای این جلسه، ملک سلمان از رئیس جمهوری آمریکا، رهبران کشورهای عربی و اسلامی، و شرکت کنندگان در هفتمین نشت مشورتی سران کشورهای شورای همکاری خلیج که قرار است به سعودی سفر کنند، استقبال کرد.

  قرار است نشست سران خلیجی-آمریکایی و همچنین نشست سران عربی-اسلامی-آمریکایی، در سعودی برگزار شود.

  ملک سلمان ابراز اطمینان کرد که نشست سران سعودی-آمریکایی که قرار است روز 20 مه برگزار شود، به توسعه روابط استراتژیک دوجانبه در زمینه‌های مختلف و همچنین همکاری در مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی خواهد انجامید که نتیجه آن، تقویت امنیت جهانی خواهد بود.

  پادشاه سعودی ابراز امیدواری کرد که دیدار مشورتی سران خلیج که 21 مه برگزار خواهد شد، به تقویت همکاری خلیجی، تقویت روابط و یکپارچه شدن تلاش‌ها برای توسعه ثبات و امنیت در منطقه بیانجامد.

  ملک سلمان تاکید کرد که نشست سران اسلامی-آمریکایی که در همان روز برگزار می‌شود، در سالیه چالش‌ها و اوضاع حساس جهان برگزار می‌شود. او ابراز امیدواری کرد که این نشست تاریخی به ائتلاف جدیدی در مقابله با تروریسم و تندروی بیانجامد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران