فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • عراق: ابوبکر بغدادی رهبر داعش از موصل فرار کرده است

  منبع: ناصر العجيلى- بغداد

  سرلشکر معن السعدی فرمانده لشکر دوم عملیات ویژه نیروهای دستگاه مبارزه با تروریسم عراق، روز شنبه 13 مه 2017 در مصاحبه با العربیه.نت گفت که آزادی سازی محله «اصلاحات الزراعی» در بخشغربی شهر موصل، یکی از مهمترین دستاوردهای نیروهای مبارزه با تروریسم است به این دلیل که داعش بر قدرت و سازماندهی خود در این منطقه بسیار شرط بندی کرده بود .این منطقه یکی از خطوط مهم داعش برای سازماندهی نیروهای خود برای جنگ بود که اکنون به دست نیروهای مبارزه با تروریسم آزاد شد.

  السعدی گفت:«تشکیلات داعش نه تنها در موصل که آن را پایتخت خودخود می‌دانست بلکه در تمام عراق در حال متلاسی شدن است و اکنون فرماندهان و رهبران داعش به دلیل از دست دادن نیروهایش به فرار از عراق می اندیشند».

  السعدی همچنین تاکید کرد: «ابوبکر البغدادی، رهبر داعش با رها کردن هواداران و یاران خود در صحنه نبرد، پا به فرار گذاشته و از موصل به جای نامعلومی فرار کرده است».

  وی افزود:«داعش در واقع گروهی تبهکار است که احتمال دارد از نقطه‌ای به نقطه دیگر منتقل شود و امنیت جهان را به خطر بیندازند».

  روز جمعه سرلشکر عبدالامیر یار الله فرمانده عملیات «نینوا ما آمده‌ایم» اعلام کرد که نیروهای عراقی محله الاصلاح الزراعی را از چنگ داعش آزاد کردند».

  ژنرال یارالله در بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن به دست العربیه رسیده اعلام کرده است: «دستگاه مبارزه با تروریسم بخش دوم منطقه "الاصلاح الزراعی" را در بخش غربی شهر موصل آزاد کرده و پرچم عراق را بر بام‌های ساختمانهای این منطقه به اهتزاز در آوردند».

  نیروهای مشترک عراقی در تاریخ 19 فوریه سال 2017،عملیات نظامی گسترده‌ای را برای آزادسازی بخش غربی شهر موصل از دست داعش آغاز کردند. این حمله به دستور حیدر العبادی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای نظامی عراق آغاز شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران