فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • پیشروی سریع نیروهای عراقی در غرب موصل

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  سرلشکر معن السعدی فرمانده لشکر دوم عملیات دستگاه مبارزه با تروریسم عراق اعلام کرد که نیروهایش، محله المعامل را در مرکز بخش غربی موصل، از تصرف گروه داعش آزاد کردند.

  السعدی در مصاحبه با العربیه.نت گفت که نیروهایش، چهارشنبه 10 مه، یک روز پس از آزاد سازی محله الصناعه، وارد محله المعامل شدند و هم‌اکنون؛ محله الاصلاح الزراعی را محاصره می‌کنند.

  او افزود: «ما از پیروزی‌ها و روحیه بالای نیروهایمان استفاده می‌کنیم. در مقابل نیروهای تروریستی داعش در حال متحمل شدن شکست هستند. نیروهایمان پس از چند ساعت درگیری، محله المعامل را به کنترل خود درآوردند».

  کشته شدن یک فرمانده داعشی و سه تن از همراهانش

  از سویی ارتشبد فرمانده نیروهای دستگاه مبارزه با تروریسم عراق از کشته شدن یکی از فرماندهان گروه داعش در موصل خبر داد.

  الاسدی به العربیه نت گفت، این فرمانده داعشی «ابو ایوب الشامی» نام دارد که در جریان درگیری‌های محله المعامل، به همراه سه‌تن از همراهانش، کشته شد.

  درباره غیرنظامیان الاسدی گفت: «کریدورهای امنی برای خروج عیرنظامیان باز کردیم. در چهار روز گذشته موفق شدم 10 هزار غیر نظامی را به خارج از مناطق درگیری ببریم».

  او افزود که نیروهای داعش، آزار و اذیت غیرنظامیان باقی مانده در مناطق تحت تصرفشان را شدت بخشیدند و حتی برای جلوگیری از خروج غیرنظامیان و استفاده از آن‌ها به عنوان سپر انسانی، درهای منازلشان را محکم بستند.

  نیروهای عراقی حدود هفت ماه پیش، عملیات آزاد ساز موصل از تصرف گروه داعش را آغاز کردند. موصل بزرگترین شهر در عراق است که تابستان 2014 به تصرف گروه داعش درآمد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران