.
.
.

محمود عباس: ترامپ دعوت سفر به سرزمین‌های فلسطینی را پذیرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمود عباس، رئیس حکومت خودگردان فلسطین از سفر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا به سرزمین‌های فلسطینی در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش شبکه تلویزیونی العربیة، محمود عباس روز سه‌شنبه 9 می 2017 اعلام کرد دونالد ترامپ دعوت سفر به بیت‌لحم را پذیرفت. عباس همچنین از آمادگی خود برای دیدار با بنیامین نتانیاهو تحت نظر ترامپ خبر داد.

رئیس حکومت خودگردان فلسطین که در یک نشست خبری مشترک با همتای آلمانی‌اش، فرانک والتر اشتاین‌مایر در رام‌الله سخن می‌گفت، افزود: «رئیس‌جمهوری آلمان را در جریان اقداماتی که در راستای آزادی و استقلال ملت فلسطین انجام می‌دهیم قرار دادیم.»

عباس درباره دیدار هفته گذشته با دونالد ترامپ نیز توضیح داد: «رئیس‌جمهوری آمریکا دعوت ما برای سفر به بیت‌لحم را پذیرفت. ما نیز آمادگی خود برای دیدار نخست‌وزیر اسرائیل تحت نظارت رئیس‌جمهوری آمریکا، با هدف برپایی صلح را به دونالد ترامپ اطلاع دادیم.»

از سوی دیگر، دونالد ترامپ پنج‌شنبه 4 می 2017، بدون آنکه خبر سفر به سرزمین‌های فلسطینی را تایید کند، اعلام کرد این ماه در بخشی از اولین سفر خارجی‌اش به اسرائیل خواهد رفت و سعی خواهد کرد که ائتلاف‌های سنتی در منطقه را تجدید کند.

سفر ترامپ به اسرائیل بخشی از سفر او برای حضور در نشست 25 می 2017 رهبران ناتو در بروکسل بلژیک و نشست 26 می رهبران گروه 7 در سیسل ایتالیاست.

آخرین دیدار علنی محمود عباس و بنیامین نتانیاهو به سال 2010 برمی‌گردد، هرچند پس از آن نیز اخباری درباره دیدارهای پنهانی دو طرف منتشر شد.

تلاش‌های صلح بین اسرائیل و فلسطین پس از شکست طرح پیشنهادی آمریکا در آوریل 2014، به طور کامل متوقف شد. در حال حاضر تنها راه‌حل موجود در جامعه جهانی برای حل این مشکل، برپایی دو دولت فلسطینی و اسرائیلی است تا بتوانند در صلح و آرامش در کنار هم زندگی کنند.