.
.
.

مقامات پنتاگون: ايران يک اژدر پر سرعت را در تنگه هرمز آزمايش كرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقامات وزارت دفاع آمریکا "پنتاگون" اعلام کردند که ایران روز یکشنبه یک اژدر جدید پرسرعت را در آبهاى خلیج ، نزدیکی تنگه هرمز آزمایش کرده است.

شبكه "فوكس نيوز" از يك مقام ارشد وزارت دفاع آمريكا نقل كرده كه اين توربيد كه "حوت" نام دارد از يک زيردريايى در تنگه هرمز پرتاب شده اما از موفقیت یا عدم موفقیت این آزمایش اظهار بی اطلاعی کرده است.

بنا به اين گزارش اژدر "حوت" همچنان در مرحله آزمایش است ولی زمانی که عملیاتی شود، بردی برابر با ۱۲ یارد (حدود ۱۰ کیلومتر) و سرعتی معادل ۲۰۰ گره دریایی (حدود ۴۰۲ کیلومتر بر ساعت) خواهد داشت.

این آزمايش جديد در حالى اعلام مى‌شود كه مقامات آمریکایی اخيرا فاش كردند كه ایران روز سه‌شنبه گذشته تلاش کرده بود یک موشک کروز دریایی را از یک زیردریایی حاضر در «تنگه هرمز» پرتاب کند ، اما اين آزمايش ناموفق بوده است.

دو مقام آمریکایی در گفت‌وگو با شبکه «فاکس نیوز» گفته بودند كه پرتاب این موشک کروز از یک زیردریایی کوچک کلاس «یونو» - که فقط ایران و کره‌شمالی از این نوع زیردریایی استفاده می‌کنند – انجام شده که البته موفقیت‌آمیز نیز نبوده است.

فاش كردن اين آزمايش‌هاى دريايى ايران در حالى از سوى مقامات امريكايى منتشر مى‌شود كه رئيس‌جمهور امريكا دونالد ترامپ و مقامات ارشد دولتش نسبت به ادامه آزمايش‌هاى موشكى هشدارهاى جدى به تهران داده اند.

ايالات متحده در ماه فوريه گذشته تحریم‌های متعددى علیه ایران را به دليل ادامه آزمايش موشک‌هاى بالستيک اعمال كرده و ده‌ها فرد و نهاد ایرانى مرتبط با "اسلحه کشتار جمعی" و " فعاليت‌هاى تروريستى جمهورى اسلامى در منطقه" را به ليست تحريم‌هاى بين‌المللى اضافه كرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم