.
.
.

سخنان محمد بن سلمان درباره برنامه ارائه خدمات به حجاج و معتمران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاهزاده محمد بن سلمان ولی ولیعهد سعودی اعلام کرد که هزینه روادید حج و عمره از 50 ریال سعودی تجاوز نخواهد کرد.

شاهزاده محمد بن سلمان در مصاحبه‌ای که شامگاه سه‌شنبه به طور هم‌زمان از شبکه العربیه و تلویزیون سعودی پخش شد، در باره برنامه‌های ارائه خدمات به مهمان خدا، تاکید کرد، هدف فراهم کردن فرصت به بیشترین شمار از مسلمانان برای ادای فریضه حج و عمره و انعکاس چهره شرافتمندان پادشاهی سعودی در خدمت به حرمین است.

شورای اقتصادی و توسعه که ریاست آن را شاهزاده محمد بن سلمان بر عهده دارد، اهمیت ویژه‌ای برای حجاج و معتمران قائل است تا برای آن‌ها تسهیلات لازم فراهم آمده و بهترین خدمات را برای ادای عمره با سهولت ارائه شود.

در اهداف مرتبط با حج در چارچوب دورنمای 2030، شاهزاده محمد بن سلمان تاکید کرد که برنامه دورنما، در پی دست یابی به سه مهم است؛ نخست، میزبانی از شمار بیشتری از عمره‌گذاران و سهولت رسیدن به حرمین، دوم ارائه خدمات با کیفیت بالا به حجاج و معممران و سوم، غنی کردن تجره دینی و فرهنگی حجاج و معتمران.

این برنامه همچنین 8 هدف فرعی دیگر دارد که با برنانه‌های دیگر مشترک است از جمله، بهبود چهره تمدنی در شهرهای سعودی، توسعه بخش گردشگری، محافظت از میراث اسلامی، عربی و ملی سعودی و معرفی آن.

وزارت حج و همره سعودی در این ابتکار عمل، بر برنامه تحول ملی 2020 تکیه دارد که دی پی توسعه خدمات به حجاج و معتمران و آگاه سازی در زمینه تعامل با تکنولوژی نوین برای خدمت رسانی به میهمانان خدا است از جمله در زمینه «اپلیکیشن‌های تلفن همراه ویژه خدمات حج و عمره، تعامل با نقشه‌های الکترونیکی، معرفی سایت‌های اینرنتی متعلق به حج و عمره و چگونگی استفاده از خدمات الکترونیکی فراهم شده به این منظور».

برنامه وزارت حج و عمره شامل استقبال و بدرقه حجاج در ورودی‌ها و خروجی‌های مکه مکرمه، فرودگاه بین‌المللی ملک عبدالعزیز در جده و بندر جدا اسلامی در زمان‌های مختلف رسیدن و رفتن میهمانان خدا می‌شود. در این برنامه علاوه بر کارکنان وزارتخانه‌، سازمان‌های ناظر بر حج و عمره هم مشارکت خواهند کرد.