.
.
.

۴ ماده غذایی که چهره شما را کاملا تغییر می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پیش از آنکه بیسکوییت و یا گیلاس شراب بعدی خود را میل کنید، متوجه باشید که این مواد می‌توانند چهره شما را تغییر دهند.

سایت «برایت ساید» مایل است به شما نشان دهد غذاهایی که شما خیلی دوست دارید چگونه باعث تغییر چهره و قیاقه شما می‌شوند.

چهره شرابخوار: اخم، پلک پف کرده، چروک زیر چشم، پوست گونه خشک و چروکیده، باز شدن منافذ پوست، پوست سرخ‌رنگ، عمیق شدن خط خنده.


جدای از شکر زیاد، شراب بعضی وقت‌ها حاوی سموم آفات نباتی و سولفیدهاست که باعث کاهش آب بدن می‌شود. بدن شما آب از دست می‌دهد، به کبد شما فشار می‌آید و سیستم گوارش شما در روز بعد مختل می‌شود و به این ترتیب پوست چروکیده، قرمز رنگ و آویزان به چشم می‌آید.

مصرف الکل برای مدت طولانی، کار باکتری‌های مثانه را مختل می‌کند و باعث بیماری‌های زیادی می‌شود.

برای حل چه باید کرد؟ الکل را برای ۳ هفته کنار بگذارید. این کوتاه‌ترین زمان برای ترمیم پوست است و بعد از قانون ۸۰:۲۰ پیروی کنید، یعنی در ۲۰ درصد از موارد یک یا ۲ گیلاس شراب کافی است و در ۸۰ درصد مواقع از خوردن آن پرهیز کنید.

چهره افرادی که شیر زیاد مصرف می کنند: پلک پف کرده، پف و حلقه سیاه دور چشم، جوش صورت، گونه فرورفته، جوش چانه.


شیری که به قهوه اضافه می‌کنید و یا لیوان بعدی بستنی می‌تواند بشدت رنگ پوست صورت شما را تغییر دهد، حتی اگر به لاکتوز شیر حساسیت نداشته باشید. ما در اثر سن آنزیم‌های لاکتوز شکن خود را از دست می‌دهیم، و این باعث التهاب در سراسر بدن و از جمله صورت می‌شود.

اگر متوجه می‌شوید که صورت شما بادکرده و خواب‌آلود است و پوست شما چروکیده شده، برای چند هفته لبنیات را کنار بگذارید تا تفاوت چهره خود را مشاهده کنید.

چهره کسانی که شکر زیاد مصرف می کنند: چین و چروک روی پیشانی، پف زیر چشم، نازکی پوست، چهره خسته، پوست رنگ‌پریده و قهوه‌ای رنگ، جوش تمام صورت.


شکر نه تنها وزن را زیاد می کند بلکه پوست را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. شکر باعث افزایش گلیکاسیون می‌شود، فرایندی که گلوکز با کولاژن پوست ترکیب شده، به آن آسیب می‌رساند و آن را خشک می‌کند. این باعث پیری زودرس پوست می‌شود، ایجاد چروک می‌کند و مواد رنگین پوست را بهم‌می‌ریزد. تنها راه حفظ شادابی پوست کم کردن مصرف شکر است.

چهره افرادی که غذای سرشار از گلاتن می خورند: جوش پیشانی، بادکردگی قرمز رنگ گونه، جوش گونه، چهره بادکرده، جوش و لکه‌های تیره روی چانه.


این عوارض در اثر آن است که بدن شما قادر به هضم گلاتن نیست، این پروتئین که در گندم، جو، جودوسر و تمام نوشیدنی‌هایی که از آنها ساخته می‌شود مانند آبجو، ویسکی و ودکا وجود دارد.

برای فهمیدن اینکه آیا شما به گلاتن حساسیت دارید، ۲تا ۳ هفته این محصولات را مصرف نکنید و تغییرات پوست خود را مشاهده کنید. اگر این عوارض باقی ماندند، احتمالا به چیز دیگری حساسیت دارید، ولی با این همه مصرف هیدروکربورها و مواد نانی را کم کنید.