.
.
.

درگیری میان مخالفان مسلح سوری در حومه دمشق 40 كشته برجاى گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دیدبان حقوق بشر سوریه بعد از ظهر روز جمعه 28 آوریل 2017 اعلام کرد، در درگیری میان گروه‌های مخالف مسلح سوری در منطقه غوطه شرقی در نزدیکی دمشق، دست کم 40 نفر کشته شدند.

درگیری از بامداد روز جمعه میان گروه «جیش الاسلام» از یک طرف و «جبهه فتح الشام» یا جبهه النصره سابق و گروه «فیلق الرحمن» از سوی دیگر آغاز شد.

برپایه گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، درگیری‌ها زمانی آغاز شد که گروه مسلح از جیش الاسلام مواضع نیروهای جبهه الشام و فیلق الرحمن را در منطقه عربین و کفربطنا، هذف حمله قرار داد.

دیدبان حقوق بشر سوریه که این درگیری‌ها را بسیار خشن توصیف کرد، دلیل اصلی حمله گروه جیش الاسلام به مواضع این گروه‌ها را توضیح نداده است.

این در حالی است که جیش الاسلام در بیانیه ای که صادر کرده ائتلاف تحریر الشام را به ایجاد تنش در میان گروه‌های مخالف سوری متهم کرده است.

در بیانیه جیش الاسلام آماده است که ائتلاف تحریر الشام، از طریق قطع جاده‌های امدادرسانی، حمله به مواضع جیش الاسلام یا بازداشت افراد این گروه و بازرسی مکرر آن‌ها، باعث ایجاد تنش دائمی میان گروه‌های مسلح شده است.

در بیانیه جیش الاسلام آمده است که جبهه تحریر الشام تعدادی از افراد این گروه را که به جبهه القابون اعزام شده بودند بازداشت کرده و آن‌ها را به مکان مامعلومی منتقل کرده است.

این بار اول نیست که گروه‌های مسلح سوری با یکدیگر درگیر می شون.د سال گذشته نیز طی درگیری گروه‎های مسلح با یکدیگر، تقریبا بیش از 500 تن از دو طرف کشته شدند.