.
.
.

پیشروی ارتش ملی یمن به سوی صنعا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع نظامی یمن روز شنبه 29 آوریل 2017 از پیشروی ارتش ملی این کشور به سوی صنعا خبر دادند.

به گزارش خبرنگار العربیه در استان نهم واقع در شرق صنعا، نیروهای مقاومت مردمی و ارتش یمن در منطقه استراتژیک موسوم به «دوه» و«العلیانی» واقع در منطقه شرق صنعا را به تصرف خود درآوردند.

طبق این گزارش، نیروهای مردمی و ارتش ملی یمن منطقه «الهضاب» را با هدف ایجاد برتری آتش باری علیه شبه نظامیان حوثی‌ها و صالح به کنترل خود درآوردند.

طبق گزارش خبرنگار العربیه،سربازان ارتش ملی یمن هم‌اکنون در فاصله 20 کیلومتری مرکز صنعا مستقر شده‌اند.

این پیشروی دو روز پس از بمباران شدید مواضع حوثی‌ها و صالح در ساحل جنوبی و حومه صنعا توسط جنگنده‌های ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن صورت می گیرد.

در پی بمباران مواضع شبه‌نظامیان حوثی و نیروهای وفادار به علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهوری مخلوع یمن در مناطق درگیری در ساحل غربی یمن که در روز پنجشنبه و جمعه رخ داد، خسارات فراوانی به حوثی‌ها و نیروهای صالح وارد آمد.

ارتش ملی یمن و نیروهای مقاومت مردمی یمن تلاش می‌کنند با تحکیم سیطره خود بر پادگان استراتژیک خالد بن ولید در شرق المخا، از سمت شمال به سمت الحدیدة پیش برود.

همزمان با پیشروی ارتش یمن، جنگنده‌های نيروهای ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن نیز ساحل جنوبی شهر الحدیدة را بمباران کردند.

سخنگوی نظامی یمن از کشته شدن تعدادی از نیروهای شبه‌نظامیان حوثی در اثر حملات ارتش ملی یمن به مواضع حوثی‌ها در پیرامون پادگان خالد بن الولید و جبهه جنوبی المخا خبر داد.

جنگنده‌های ائتلاف همچنین عملیات پاکسازی وسیعی علیه حوثی‌ها در مناطق ساحلی واقع بین شهرهای المخا و الحدیدة انجام داده و مواضع حوثی‌ها در این مناطق و همچنین اهداف متحرک در دو منطقه التیحتا و بیت الفقیه را بمباران کردند. پشتیبانی‌های جدید حوثی‌ها در منطقه موزع استان تعز نیز از حملات جنگنده‌های ائتلاف در امان نماند و هدف بمباران این جنگنده‌ها قرار گرفت.

در صنعا نیز، جنگنده‌های ائتلاف اهداف نظامی شبه‌نظامیان حوثی، از جمله یک انبار اسلحه واقع در تپه تلویزیون در شمال صنعاء و دو پادگان السواد و ضبوة در جنوب صنعاء که پیش از این در اختیار گارد ریاست جمهوری یمن بودند، حمله کرده و این اهداف را بمباران کردند.