فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • «شمار نظامیان روس کشته شده در سوریه چند برابر آمار اعلام شده است»

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  اسناد و مدارکی که خبرگزاری رویترز جمع کرده، نشان می‌دهد شمار نیروهای نظامی روسیه که در جنگ سوریه کشته شده‌اند، بسیار بیش از تعدادی است که به صورت رسمی اعلام شده است.

  بنا بر این گزارش، تنها در دوره نبرد برای بیرون راندن شبه‌نظامیان داعش از شهر تدمر (پالمیرا) شمار نظامیان کشته شده روسیه، به 21 تن رسید.

  همچنین شمار کشته شدگان روس از 29 ژانویه تا ماه مارس سال جاری میلادی، جهار برابر تعدادی است که وزارت دفاع روسیه اعلام کرده است. این وزارتخانه از 5 کشته خبر داده بود.

  نیروهای نظامی روسیه از دولت بشار اسد در جنگ علیه مخالفانش، پشتیبانی می‌کنند.

  پیش از این خبرگزاری رویترز با استناد با گفت‌وگو با دوستان و بستگان کشته شدگان، اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی و مسئولان قبرستان‌ها، نوشته است که از اواخر ژانویه تا اواخر مارس، 18 نظامی روس در جنگ سوریه کشته شدند.

  پس از آن بود که رویتر از کشته شدن سه روس دیگر در جنگ مطلع شد و درباره آن از نزدیکاشنان تحقیق کرد که عبارتند از الکسی ساوونوف، ولادیمیر بلوتینسکر و میخائیل ندودوف. تحقیقات نشان اد که این افراد سرباز نبودند بلکه نظامیان قراردادی بودند.

  مسکو به طور رسمی حضور نظامیان قراردادی را در سوریه نپذیرفته و از شمار تلفات خود در میان آن‌ها خبر نداده است. از نظر رسمی آن‌ها غیر نظامی هستند اما بسیاری از آن‌ها کنهه سربازان قرار دادی هستند که تجربه حضور در میدان‌های جنگ را دارند.

  وزارتخانه‌های دفاع و امور خارجه روسیه و همچنین کنسولگری این کشور در دمشق پایتخت سوریه، به پرسش‌های مطرح شده در این باره پاسخ نمی‌دهند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران