.
.
.

ژنرال عسیری: مصر با نیروی هوایی و دریایی در ائتلاف عربی حضور دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ژنرال احمد عسیری سخنگوی ائتلاف عربی و مشاور اول وزیر دفاع سعودی روز دوشنبه 17 آوریل در مصاحبه با کانال تلویزیونی العربیه، گفت، مصر با نیروی هوایی و دریایی خود در ائتلاف عربی برای حمایت از مشروعیت در یمن، حضور دارد.

عسیری گفت:«آنچه در باره مشارکت و حضور نیروی هوایی و دریایی مصر در ائتلاف عربی بیان کردم در واقع توضیحی بیشتر در باره مصاحبه قبلی‌ام در مورد مشارکت نیروهای مصری در ائتلاف عربی است».

وی افزود:« پیشتر کشور جمهوری عربی مصر طرح تشکیل یک نیروی نظامی مشترک با کشورهای عربی را ارائه داد. این طرح در اتحادیه عرب مورد بحث و بررسی قرار گرفت. این طرح بیانگر علاقه شدید کشور برادر مصر در دفاع از امنیت ملی و قومی کشورهای عربی است. البته این موضوع یک طرح کلی برای دفاع از امت عرب است و ربطی با بحران یمن ندارد».

عسیری اظهار داشت :«همانطور که می دانید بخشی از نیروهای مسلح مصر برای حفاظت از مرزهای ساحلی جنوب دریای سرخ و باب المندب که از اهمیت استراتژیک بسیار مهمی برای امنیت ملی مصر و کشورهای عربی برخوردار است، حضوری فعال دارند. همچنین جنگنده‌های مصری و ناوگان دریایی این کشور در ائتلاف عربی برای حمایت از مشروعیت در یمن در عملیات شرکت می‌کنند».