.
.
.

سقوط هلیکوپتر پلیس ترکیه‌ و کشته شدن 12 سرنشین آن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع رسانه‌ای ترکیه روز سه‌شنبه 18 آوریل 2017 از سقوط یک فروند هلیکوپتر پلیس ترکیه‌ در استان «تونجلی» واقع در شرق این کشور و کشته شدن 12 سرنشین آن خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از کانال تلویزیونی «ان تی وی» یک قاضی، هفت پلیس و یک افسر ارشد ارتش ترکیه از جمله سرنشینان این هلیکوپتر بودند.

منابع خبری در استان «تونجلی» اعلام کردند، این هلیکوپتر به دلیل شرایط بد جوی سقوط کرد. مقامات محلی استان «تونجلی»، علت سقوط این هلیکوپتر را بدی شرایط جوی اعلام کردند.

در همین حال منابع رسانه‌ای ترکیه به نقل از مقامات استان «تونجلی» گزارش دادند که مه غلیظی محل سقوط هلیکوپتر را فراگرفته بود به طوری که این هلیکوپتر از صفحه رادار ناپدید شده بود.

طبق این گزارش یک هلیکوپتر نظامی دیگر که حامل یک تیم متشکل از چند پزشک و پرستار برای جستجوی قربانیان این حادثه از دیاربکر به پرواز در آمد و به محل حادثه اعزام شده است.

ماه گذشته نیز یک هلیکوپتر ترکیه‌ با هفت سرنشین از جمله چهار روس در استانبول سقوط کرد و همه سرنشینان آن کشته شدند. همچنین در ماه ژولای سال 2016 یک هلیکوپتر نظامی در استان گیریسون در شمال شرق ترکیه با 15 سرنشین سقوط کرد، که 7 تن از سرنشینان آن کشته و 8 تن دیگر زخمی شدند.