.
.
.

آمریکا: باید با روسیه درباره حمایتش از اسد و نقش مخربش در اروپا قاطعانه گفت‌وگو کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اچ آر مکماستر مشاور امنیت ملی ملی کاخ سفید می‌گید وقت آن رسیده تا با روسیه درباره حمایتش از بشار اسد رئیس جمهوری نظام سوریه و نقش مخرب مسکو در اروپا قاطعانه گفت‌وگو کرد.

مکماستر که با شبکه تلویزیونی "ای بی سی" مصاحبه می‌کرد افزود که حمایت روسیه از بشار الاسد باعث ادامه جنگ داخلی در سوریه و منجر به بغرنج شدن بحران در عراق، کشورهای همجوار و اروپا شده است.

او در ادامه گفت "به همین دلیل حمایت روسیه از چنین رژیم وحشت‌آفرینی را که خود یکی از طرف‌های کشمکش است، و همچنین نقش مخرب روسیا در اروپا می‌بایست مورد سؤال قرار گیرد".

او اضافه کرد:" لذا من معتقدم، وقت انجام گفت‌وگوهای قاطعانه با روسیه فرا رسیده است".

مشاور امنیت ملی کاخ سفید در این مصاحبه به گزارشی از "سیا" اشاره که در ماه ژانویه گذشته منتشر شده و به دخالت‌های روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 و نیز تلاش مسکو برای تاثیرگذاری بر انتخابات در سراسر اروپا پرداخته است.

مقامات کنونی و پیشین آمریکا و نیز تحلیل‌گران گفته‌اند که روسیه انتخابات در فرانسه، آلمان و دیگر کشورها را از طریق تبلیغات، نفوذ اینترنتی، حمایت مالی از برخی نامزدهای انتخاباتی و روش‌های دیگر به منظور تضعیف پیما آتلانتیک شمالی "ناتو" هدف قرار داده است.