.
.
.

یمن..نیروهای دولت قانونی به پادگان کودتاچیان در شرق المخا حمله کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بنا به گزارش منابع نظامی، ارتش ملی یمن شامگاه جمعه 14 آوریل، به دروازه غربی پادگان خالد بن الولید در تعز حمله کرد. این پادگان مهم‌ترین مرکز شبه نظامیان حوثی و صالح -رئیس جمهوری برکنارشده در پی انقلاب یمن- در شرق المخا است.

به گزارش العربیه، این منابع گفتند خطوط تدارکاتی پادگان خالد بن الولید قطع شده و ارتش ملی یمن و نیروهای ائتلاف از 3 محور این پادگان را محاصره کرده اند و این پادگان در آستانه سقوط قرار دارد.

این نیروها موفق به کنترل ارتفاعات استراتژیک مشرف به پادگان شده‌اند و نیروهای ارتش از سه جهت غربی، شرقی و جنوبی به سوی این پادگان در حرکت هستند.

منابع ارتش یمن می‌گویند که خطوط تدارکاتی این پادگان به شدت آسیب دیده و باعث ضعیف شدن قدرت آتش حوثی‌ها شدند. همچنین تحرکات آن‌ها در داخل پادگان در تیررس نیروهای ارتش قرار گرفته است.

این منابع گفتند مین‌های کارگذاری شده توسط حوثی‌ها در اطراف این پادگان حرکت ارتش را کند کرده و عملیات مین روبی آغاز شده است.

پادگان خالد بن الولید مهم‌ترین مرکز نظامی کودتاچیان در شهر تعز است و سقوط آن منجر شکست حوثی‌ها در این شهر خواهد شد و برای عملیات بازپس‌گیری بندر الحدیده بسیار مهم است.

جنگنده‌های ائتلاف عربی مواضع شبه‌نظامیان را در مفرق المخا و دروازه‌های شرقی پادگان خالد هدف قرار دادند و شماری از خودروهای نظامی شورشیان را منهدم کردند.