.
.
.

یمن.. استقرار 2 تیپ ارتش برای بازپس‌گیری بندر الحدیده از حوثی‌ها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقامات یمنی در دولت عبدربه منصور هادی، رییس جمهوری یمن، چهارشنبه 5 آوریل به خبرگزاری رویترز گفتند 2 تیب مجهز به منظور آغاز عملیات بازپس‌گیری بندر الحدیده از حوثی‌ها، مستقر شده‌اند.

بنا بر این گزارش، یک تیپ در منطقه میدی در 230 کیلومتری شمال و تیپ دوم در خارج منطقه الخوخه در 130 کیلومتری جنوب بندر الحدیده مستقر شده‌اند. این نیروها آماده هستند تا به قاچاق اسلحه برای شبه‌نظامیان و احتکار کمک‌های بشر دوستانه بین‌المللی برای خود، پایان دهند.

براساس مدارکی که دولت قانونی یمن در اخیتار سازمان ملل متحد قرار داده، شبه نظامیان حوثی از بندر الحدیده برای قاچاق اسلحه و احتکار کمک‌های انساندوستانه استفاده می‌کنند و این برای مقاصد نظامی استفاده می‌کنند.

بنابر گزارش‌ها، عملیات آزاد سازی بندر الحدیده از تصرف حوثی‌ها، به زودی آغاز می‌شود. به گفته محسن خصروف مدیر دفتر ارشادی وزارت دفاع یمن «عدم توانایی سازمان ملل برای نظارت بر بندر الحدیده و جلوگیری از قاچاق اسلحه و احتکار کمک‌های انساندوستانه» باعث شد تا «تصمیم سیاسی گرفته و آمادگی نظامی کامل شود. اکنون منتظر ساعت صفر برای آغاز عملیات آزادسازی بندر الحدیده از دست حوثی‌ها‌ هستیم».