.
.
.

یمن.. پیشنهاد رهبر حوثی‌ها برای تبادل اسرا با دولت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروه شبه‌نظامی حوثی در اثر تلفاتی که در جبهه‌های نبرد متحمل شد، از کمبود جنگجو رنج می‌برد؛ مساله‌ای که باعث شد عبدالملک الحوثی رهبر شورشیان حوثی، پیشنهاد تبادل اسرا با دولت یمن را ارائه دهد.

به گزارش روز دوشنبه 3 آوریل شبکه العربیه، دولت یمن اما از راه نماینده‌اش در سازمان ملل متحد، خواستار فشار بر حوثی‌ها برای آزادی زندانیان بدون توجه به پیشنهاد رهبرشان شد.

با وجود ادامه یورش‌ها و بازداشت‌هایی که شبه‌نظامیان حوثی و متحدانشان در صنعا و دیگر استان‌ها انجام می‌دهند، عبدالملک الحوثی پیشنهاد تبادل همه اسرا را با دولت قانونی ارائه داد. این در حالی است که بنا بر گزارش‌های به دست آمده، شبه‌نظامیان حوثی در اثر تلفات انسانی سنگینی که طی ماه‌های گذشته در جبهه‌های نبرد متحمل شدند، با کمبود جنگجو مواجهند.

به گفته ناظران، رهبر حوثی‌ها به خاطر نیازی که دارد، پیشنهاد تبادل اسرا را مطرح کرده، به ویژه این‌که از چند ماه پیش، سران قبایل از اعزام فرزندان قبایلشان به جنگ در کنار شبه‌نظامان، امتناع می‌کنند.

برخی از شیوخ قبایل در استان عمران که از حوثی‌ها حمایت می‌کنند، ناخرسندی خود را از ادامه جنگ که به کشته شدن بسیاری از فرزندان قبایل انجامیده، ابراز کرده‌اند به ویژه این‌که به نظر می‌رسد نتیجه جنگ به سود کودتاگران نیست.