فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • یمن... پیشروی ائتلاف عربی به سوی میدی و قطع راه امدادرسانی حوثی‌ها

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  گزارشگر العربیه در یمن روز یکشنبه 2 آوریل 2017 خبر داد که نیروهای مقاومت مردمی یمن با حمایت ائتلاف عربی به رهبری سعودی در حال پیشروی به سوی استان میدی در استان حجه هستند.

  این نیروها پس از درگیری شدید با شبه نظامیان حوثی که از سوی گارد ریاست جمهوری طرفدار صالح حمایت می شدند، موفق شدند مناطق گسترده ای را از شبه نظامیان حوثی بازپس‌گیرند.

  بر اساس این گزارش ده ها تن از شبه نظامیان حوثی در این عملیات کشته و زخمی شدند . همچنین دو تن از شبه نظامیان حوثی به اسارت نیروهای مردمی و ارتش ملی یمن در آمدند. این دو شبه نظامی در تحقیقات اولیه خود اعتراف کردند که در ایران و لبنان آموزش نظامی دیده اند.  طبق این گزارش همزمان با پیشروی نیروهای مردمی و ارتش ملی یمن به سوی میدی، جنگنده های ائتلاف نیر مواضع شبه نظامیان حوثی و صالح را در این استان به شدت بمباران کردند.

  منابع نظامی مقاومت مردمی به خبرنگار العربیه تاکید کردند که مقاومت مردمی تا چند متری بیمارستان بزرگ میدی که در کنترل حوثی‌هاست پیشروی کرده‌اند.

  پیشروی نیروهای مقاومت مردمی و ارتش ملی یمن در میدی یک روز پس از آغاز عملیات گسترده نیروهای ائتلاف عربی در منطقه «حرض» صورت می گیرد.

  منطقه حرض در 4 کیلومتری شرق جبهه میدی قرار دارد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران