فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مخالفان سوری رژیم اسد را به تخلیه فرقه‌ای مناطق سوریه متهم می‌کنند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  کمیسیون عالی مذاکره کننده سوریه وابسته به مخالفان اسد روز یکشنبه 2 آوریل ضمن مخالفت شدید با تخلیه مناطق بر اساس فرقه‌ای، اعلام کردند که اسد قصد دارد اهالی مضایا و زبدانی واقع در حومه دمشق را که اغلب سنی هستند از این مناطق خارج کند.

  به گزارش تلویزیون العربیه به نقل از مخالفان سوری رژیم اسد تصمیم دارد با خالی کردن مناطق الزبدانی و مضایا از سنی‌ها، گروه‌هایی از شیعیان و علویان مناطق کفریا والفوعه را جایگزین آنها کند.

  کمیسیون عالی مذاکره کنند ضمن ابراز نگرانی شدید از این تغییرات فرقه گرایانه از همه سازمان‌های حقوق بشری خواسته است که جلوی رژیم اسد و همپیمانانش را بگیرند.

  هیئت مذاکره کننده سوری اعلام کرد که این تغییرات تنها به نفع ایران و حزب الله لبنان صورت می گیرد.

  طبق بیانیه هیئت مذاکره کننده ایران و حزب الله لبنان در نظر دارند با تغییر فرقه‌ای این مناطق بر سوریه مسلط شوند.

  مخالفان سوری تاکید کردند که چنین تغییراتی براساس گرایش‌های فرقه‌ای می تواند عواقب بسیار وخیمی مانند بروز جنگ‌های مذهبی در منطقه به همراه داشته باشد.

  بیانیه هیئت مذاکره کننده سوریه، در پایان از جامعه بین المللی خواست ضمن محکوم کردن رژیم اسد، ایران و حزب الله لبنان برای اعمال تغییر بافت جمعیتی مناطق سوریه بر اساس فرقه‌ای، چنین روندی را در سوریه متوقف کند. هیئت همچنین تاکید کرد، سوریه با همه تنوع دینی، مذهبی و قومی برای همه سوری‌ها باقی خواهد ماند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران