.
.
.

عراق...آزادسازی دو محله دیگر در بخش غربی شهر موصل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع خبری عراق روز سه شنبه 28 مارس 2017 اعلام کردند، نیروهای ضد تروریسم این کشور دو محله دیگر را در غرب موصل از کنترل شبه نظامیان داعش خارج کردند.

به گزارش العربیه سرلشکر معن السعدی، فرمانده عملیاتی ویژه دستگاه مبارزه با تروریسم، گفت:«نیروهای مبارزه با تروریسم دو محله دیگر در بخش غربی موصل را به کنترل خود درآوردند».

السعدی، گفت :«نیروهای عملیات ویژه در گردان دوم و سوم محله‌های الیرموک واقع در غرب موصل را به کنترل کامل خود درآوردند».

فرار فرماندهان داعش از موصل

در باره اوضاع میدانی جنگ با داعش السعدی گفت:« نیروهای ما به شدت و با تمام قدرت در حال مبارزه با داعش هستند. داعش کنترل اوضاع و سلطه بر افراد خود را از دست داده و شمار زیادی از فرماندهان این گروه از منطقه درگیری فرار کردند به این دلیل که آنها قادر نیستند با ارتش و نیروهای ویژه ما مقابله کنند».

السعدی افزود:«نیروهای عراق با دشمنی در حال جنگ‌اند که به شیوه چریکی و نامنظم می جنگند. جنگ با این دشمن جنگ نامنظم و غیر کلاسیک است اما با این حال نیروهای ما تجربه جنگ با داعش و روش‌های آن را کسب کرده‌ و اکنون با آن روش او را شکست می دهند».

افزایش بیش از حد انتظار آواره‌گان موصل

منابع عراقی در وزارت مهاجرت و آواره گان جنگ زده در استان نینوا روز دوشنبه اعلام کردند که آمار آوارگان جنگ به مراتب از تعدادی که مسئولان تخمین زده بودند بالاتر رفته است. به همین دلیل این وزارت اردوگاه «الجدعه» در منطقه القیاره را برای اسکان موقت آوارگان موصل تاسیس کرد.

در همین حال جاسم محمد الجاف، وزیر مهاجرت و آوارگان روز سه شنبه در بیانیه ای گفت:«وزارت مهاجرت وآوارگان پنجمین اردوگان را در الجدعه ایجاد کرده و تاکنون 6 هزار خیمه برای پناه دادن به آوارگان و خانواده های جنگ زده موصلی نصب شده است».

الجاف اظهار داشت که تاکنون 1700 نفر از آواره‌گان در اردوگاه جدید «الجدعه» اسکان داده شدند.

وی افزود:« کمیته عالی امداد و اسکان آوارگان نیز در نظر دارد که شش هزار چادر جدید در استان نینوا برای مردم آواره ساحل غربی موصل ایجاد کند».