.
.
.

فرار ده‌ها تن از فرماندهان داعش با خانوادهایشان از شهر الرقه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

با تنگ‌تر شدن دایره محاصره نظامی داعش در الرقه توسط نیروهای سوریه دمکراتیک، دهها تن از خانواده‌های فرماندهان این گروه از شهر الرقه به سوی مناطق دیگر که هنوز در کنترل این گروه است، فرار کرده اند.

نیروهای سوریه دمکراتیک که اغلب جنگجویان آن را کردهای سوریه تشکیل می دهند اخیر در یک عملیات گسترده نظامی مناطق وسیعی از داعش را بازپس گرفته و شهر الرقه را به محاصره خود درآوردند.

به گزارش سازمان حقوق بشر سوریه طی 24 ساعت گذشته حدود 80 تن از فرماندهان داعش که اغلب خارجی هستند با خانواده های خود از شهر الرقه فرار کردند.

طبق گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، افراد داعش با خانواده هایشان با استفاده از قایق‌های کوچک از طریق رودخانه فرات به سوی ساحل جنوبی به حرکت در آمده و از آنجا به مناطق حومه جنوبی الرقه فرار کرده‌اند.

بر اساس این گزارش طی دو هفته گذشته تاکنون حدود 300 خانواده از اعضای داعش از شهر الرقه خارج شده و به سوی مناطق دیگری مانند شهر میادین فرار کردند.

دیدبان حقوق بشر سوریه می گوید فرار خانواده‌های داعش طریق رودخانه فرات با بکارگیری قایق‌های الرقه به ساحل جنوبی رودخانه فرات منتقل و سپس به مناطق دیگری رفتند.

دیدبان حقوق بشر می گوید فراریان داعش به دو منطقه عمده فرار می کنند یکی استان دیر الزور و دومی منطقه‌ای در شرق حماه.