.
.
.

جشن‌های پرشکوه پایتخت اردن در استقبال از پادشاه سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

همزمان با برگزاری بیست و هشتمین نشست سران کشورهای عربی در اردن، پایتخت این کشور شاهد جشن‌های باشکوهی برای استقبال از ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه سعودی بود.

ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن در مراسم استقبال از پادشاه سعودی، بالاترین نشان افتخار پادشاهی اردن هاشمی را بر گردن ملک سلمان آویخت.

این مراسم که در میدان پرچم دربار سلطنتی هاشمی برگزار شد، شاهد رژه نظامی و اجرای قطعاتی از موسیقی میراث فرهنگی نظامی اردن بود و هواپیماهای نظامی اردن، پرچم دو کشور را بر فراز آسمان عَمّان، پایتخت اردن هاشمی به اهتزاز درآوردند. چتربازان اردنی نیز در حالی که پرچم دو کشور را حمل می‌کردند، در میدان پرچم فرود آمدند.

این اولین دیدار ملک‌سلمان از اردن، در قامت پادشاه کشور سعودی است و با توجه به نقش کلیدی پادشاه سعودی در مبارزه با تروریسم در منطقه، دیدار خادم حرمین شریفین از اردن با استقبال ویژه پادشاه و ملت اردن مواجه شد. جشن‌های استقبال از پادشاه سعودی در سرتاسر کشور اردن و همچنین در فضای مجازی کماکان ادامه دارد.

ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی عصر روز دوشنبه به همراه هیات بلندپایه سعودی در میان استقبال رسمی ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن هاشمی و همچنین هیات وزیران و مقامات عالیرتبه این کشور، وارد عَمّان پایتخت اردن شد.

شامگاه 27 مارس، ملک سلمان و ملک عبدالله دوم در عمان با یکدیگر دیدار کرده و چشم‌انداز روابط دیرینه دو کشور دوست و برادر را به بحث گذاشتند. دو طرف درباره مسائل منطقه‌ای نیز گفتگو کرده و 15 پیمان همکاری دوجانبه امضا کردند.