.
.
.

ویدیوی «نفرت برانگیز».. ضرب و شتم یک فلسطینی توسط پلیس اسرائیلی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

صبح پنجشنبه 23 مارس ویدیویی پخش شد که بخشی از ستم روزانه اسرائیل و نیروهای امنیتی‌اش را در حق فلسطینی‌ها، به ثبت رسانده است.

این ویدیو یکی از نیروهای امنیتی اسرائیل را در حالی نشان می‌دهد که در حال بگو مگو با یک راننده کامیون فلسطینی است اما ناگهان او را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد.

این ویدیو در منطقه وادی الجوز در بیت‌المقدس به تصویر کشیده شده است. دلیل این رفتار گویا این است که خودروی راننده فلسطینی مانع از سبقت خودروی پلیس اسرائیلی شده بود.

طی رفتاری وحشیانه، نیروی امنیتی اسرائیلی بر سر راننده فلسطینی فریاد می‌زند و به او فحش می‌دهد و پس از آن با مشت و لگد او را می‌زند. راننده فلسطینی حتی نتوانست از خود دفاع کند. با این وجود پلیس اسرائیلی از ضرب و شتم مرد میانسال فلسطینی متوقف نمی‌شود.

«رفتاری همچون مافیا»

در واکنش به این رفتار، احمد الطیبی نماینده فلسطینی در پارلمان که ریاست کمیسیون مشترک بیت‌المقدس را بر عهده دارد، از وزیر امنیت داخلی، فرمانده پلیس و وزیر کشور اسرائیل خواست پلیس خاطی را دستگیر کرده و از او تحقیق کنند.

الطیبی گفت: «این رفتار مافیا و باندها است، او را تحت پی‌گرد قرار خواهیم داد تا هزینه این خشونت وحشیانه و سادیستی را پرداخت کند. تحریک برنامه ریزی شده و ادامه دار علیه عرب‌ها، این سلول‌های سرطانی را تشویق به چنین رفتارهایی می‌کند».

از سویی گلعاد اردان وزیر امنیت داخلی اسرائیل به الطیبی پاسخ داد: «این نیروی پلیس را به صورتی فوری از کار برکنار کردیم و از او تحقیقات لازم را انجام خواهیم داد».

الطیبی اما به این مساله بسنده نکره و خواستار دستگیری و محاکمه پلیس خاطی شد.