.
.
.

رئیس جمهوری یمن: اجازه نمی‌دهیم حوثی‌ها تجربه ایران را به ما تحمیل کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری یمن در سخنانی تاکید کرد که دولت این کشور اجازه نخواهد داد حوثی‌ها تجربه ایران را به یمنی‌ها تحمیل کنند.

شبه‌نظامیان حوثی که به همراه متحدانشان اقدام به تصرف مناطق وسیعی از یمن کرده‌اند، از پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران برخوردارند.

به گزارش العربیه، منصور هادی که سه‌شنبه 21 مارس در جشن فارغ التحصیلی شماری از نیروهای مردمی در پایگاه هوایی «العند» سخن می‌گفت، از طرح آموزش نیروهای مردمی برای تشکیل ارتش جدید یمن خبر داد.

او تاکید کرد که حوثی‌ها و شبه‌نظامیان هوادار علی عبدالله صالح رئیس جمهوری مخلوع یمن نمی‌توانند تجربه ایران را به این کشور تحمیل کنند. او از مردم یمن خواست تا موسسات دولتی را از کودتاچیان پس بگیرند.

او همچنین گفت دولت برنامه‌ای دارد تا تمامی نیروهای مردمی با گذراندن دوره‌های آموزشی وارد ارتش جدید یمن شوند.

نیروهای ائتلاف عربی به رهبری پادشاهی سعودی ضمن حمایت از دولت قاونوی یمن، برنامه‌های فشرده برای آموزش هزاران نفر از نیروهای مردمی برای تشکیل ارتش جدید، و آموزش خلبانان برگزار می‌کند.

این برنامه آموزشی با حضور افسران کشورهای ائتلاف عربی و در پایگاه هوایی العند و پادگان‌های استان مارب، و در جهت آمادگی ارتش یمن برگزار می‌شود.

این نیروها با تجهییزات و خودروهای جدید مجهز می‌شوند، و نیروهای نخبه برای آموزش خلبانی انتخاب می‌شوند.

یک دوره فشرده آموزش خلبانی در پایگاه هوایی العند برای تشکیل نیروی هوایی یمن در جریان است، که خلبانان یمنی استفاده از هواپیما و دیگر ادوات را می‌آموزند تا در عملیات نظامی در جبهه‌های مختلف شرکت کنند.